آکاایران: مجموعه: بارداری و زایمان

آکاایران: دختر باردارید یا پسر؟

تعیین جنسیت جنین قبل از سونوگرافی

 

آیا باردار هستید؟ آیا دلتان می خواهد قبل از اینکه زمان سونوگرافی برسد، بدانید که آیا پسر باردارید یا دختر؟ البته هیچ راه مطمئنی به جز سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین موجود نیست. اما زمانی که زنان وارد دنیای تکنولوژی نشده بودند، می توانستند جنسیت جنین خود را بدانند که برخی از این روش ها کم کم به فراموشی سپرده می شود.جنسیت جنین با سونوگرافی در هفته شانزدهم مشخص می شود. آیا دلتان می خواهد فاقد سونوگرافی جنسیت جنین خود را بدانید؟


 روش راه رفتن شما
اگر وقتی قدم می زنید اول پای راست تان را می گذارید ، صاحب یک پسر هستید.اما برعکس اگر هنگام راه رفتن اول پای چپ تان را می گذارید ، صاحب دختر هستید.البته این موضوع توسط تحقیقات فردی به نام گاسپل به اثبات رسیده است.
تست نمک
گاسپل می گوید : ”وقتی زنی باردار می شود، و می خواهد بداند که فرزندش پسر است یا دختر، باید وقتی که کاملا خواب است کمی نمک روی سرش بپاشید.وقتی بیدار شد ، به اولین اسمی که گفت توجه کنید.اگر اسم پسر گفت فرزندش پسر است و اگر اسم دختر گفت فرزندش دختر است.”
از خود مادر بپرسید
گاسپل می گوید طبق تحقیقات انجام گرفته شواهدی وجود دارد که زنان از همان موقع بارداری، جنسیت جنین خود را حس می کنند. قدیمی ها بر این اعتقاد دارند که می توانید یک کلید جلوی مادر باردار قرار دهید، اگر با شتاب به طرف کلید برود پس فرزند او پسر است و اگر آرام آرام به طرف کلید برود فرزند او دختر است.
تهوع صبحگاهی
اینکه بتوانید جنسیت جنین خود را از روی حالات تهوع صبحگاهی بدانید، بستگی به چگونگی و زمان آن دارد. بر طبق تحقیقات اگر حالت تهوع شما بسیار شدید می باشد ، به احتمال زیاد دختر باردارید.
پدر چاق
طبق افسانه ای ، در حین بارداری مادر، چند کیلو اضافه وزن پیدا کند ، پس مادر ، جنین دختر حمل می کند.به طرز جالبی، فردی به نام دنیش بر روی 100 پدر این تحقیق را انجام داد و همه این صد پدر در طول دوران بارداری مادر چاق شده بودند و صاحب فرزند دختر شده بودند.
شیرین یا ترش؟
 ویار و میل به مواد غذایی در دوران بارداری یکی از شایع ترین مسائلی است که اکثر خانم های باردار آن را تجربه می کنند. میل به شیرینی ها، ترشی ها و حساسیت به بو و حتی میل به مصرف مواد غذایی غیرمفید از جمله مسائلی است که خانم های باردار در طول دوران بارداری آن را تجربه می کنند. تمایل به مصرف برخی از موادغذایی طبیعی و سالم در خانم ها در این ایام به دلیل تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن و جنین آن هاست که واکنشی طبیعی در دوران بارداری محسوب می شود.
باورهایی در میان مردم درباره رابطه ویار و جنس بچه وجود دارد که به صورت تجربی و نسل به نسل به آن ها منتقل شده است. این باورها اگر چه به لحاظ علمی بررسی نشده اما در بسیاری از موارد نتایج جالبی به همراه داشته است. پس از بارداری بسیاری از اعضای خانواده بی تاب می شوند تا نوع بچه را بدانند و حدس زدن درباره جنس بچه به یکی از دغدغه های اعضای خانواده تبدیل می شود. براساس باورهای قدیمی، ویار زن باردار به موادغذایی ترش یا شور یکی از علائم داشتن فرزند پسر و میل به مواد غذایی شیرین نمایانگر داشتن فرزند دختر است. درمانگران با بررسی شرح حال خانم های باردار با بررسی علائم دیگری مانند رنگ ادرار، رنگ مو، چاقی های موضعی، فرم و شکل شکم زنان در دوران بارداری گاهی می توانند نوع جنین را تشخیص دهند.
زیاده روی در ویار خطرناک است
با آغاز دوران بارداری برخی از خانم ها تمایل به مصرف مواد غذایی ترش مثل لواشک، تمرهندی و قره قورت دارند و برخی هم تمایل به مصرف مواد شیرین، کاکائو و انواع شیرینی ها. از دیدگاه کارشناسان تا زمانی که حجم مواد غذایی ترش یا شیرینی که خانم های باردار در طول روز مصرف می کنند در حد عرف باشد و اختلالی در سلامت آن ها و جنین شان ایجاد نکند، مجاز شمرده می شود اما اگر خانم های باردار در مصرف این نوع مواد زیاده روی کنند ممکن است به سلامت و سیستم ایمنی بدن شان آسیب وارد کنند و به این ترتیب سبب ساز بروز مشکلاتی برای خود و جنین شان شوند.

 

.

منبع : beytoote.com