آکاایران: افسردگی پس از زایمان در کدام مادران بیشتر است

تاریخ ایجاد : 
11:50 1396/08/20

یک مطالعه نوین دانمارکی نشان می‌دهد زنانی که به افسردگی پس از زایمان دچار شده‌اند، احتمالاً پس از حاملگی‌های بعدی نیز به این عارضه دچار می‌شوند.

آکاایران: افسردگی پس از زایمان در کدام مادران بیشتر است

علل بروز افسردگی پس از زایمان

به گفته محققان، افسردگی پس از زایمان در بارداری‌های بعدی ۲۷ تا ۴۶ بار بیشتر از بار اول رخ می‌دهد. به گفته مری-لوییز راسموسن، اپیدمیولوژیست مرکز استتنز سروم در کپنهاگ، این نتایج نشان می‌دهند زنانی که پس از زایمان‌های گذشته به افسردگی دچار شده‌اند، در صورت بارداری مجدد باید خودشان را آماده کنند. به گفته راسموسن، قرص‌های ضد افسردگی یا روان‌درمانی می‌تواند باعث تخفیف یا حتی جلوگیری از افسردگی پس از زایمان شود.

نشانه های افسردگی پس از زایمان

راسموسن گفت: «به صورت تئوری، روان‌درمانی ترجیح داده می‌شود اما این روش همیشه کافی یا در دسترس نیست. اغلب اوقات، پزشک عمومی باید داروی ضد افسردگی را نیز تجویز کند. حمایت اجتماعی از جانب همسر و اطرافیان نیز نقش بسیار مهمی دارد.» محققان دریافتند که در اکثر موارد، زنان ظرف یک سال از افسردگی پس از زایمان رهایی می‌یابند. بنا بر اعلام مؤسسه ملی سلامت روان ایالات متحده، افسردگی پس از زایمان معمولاً ظرف چند روز پس از زایمان، گریبان مادر را می‌گیرد. گاهی اوقات هم این افسردگی در طول بارداری به وجود می‌آید. این مطالعه نوین در روز ۲۶ سپتامبر در ژورنال PLOS Medicine منتشر شد.

.

منبع : new.ksabz.net