آکاایران: عوارض جانبی فیزیکی شدید سقط جنین

آکاایران: عوارض جانبی فیزیکی شدید سقط جنین

عوارض جانبی فیزیکی پس از سقط جنین ممکن است در هر زنی متفاوت باشد . با این حال عوارض جانبی بالقوه و خطراتی وجود دارد که باید از آن آگاه باشید . مهم است که با یک متخصص بهداشت حرفه ای و همچنین دکتر سقط جنین، خود در مورد عوارض جانبی احتمالی صحبت کنید . دوره شما باید حدود ۴-۶ هفته پس از سقط جنین، بازگردد و باید بعد از سقط جنین، بتوانید دوباره باردار شوید .اگر پزشک شما آنتی بیوتیک ها را تجویز کرده است، مهم است که آنها را به منظور جلوگیری از عفونت مورد استفاده قرار دهید.

عوارض جانبی فیزیکی پس از سقط جنین

در زیر لیستی از عوارض جانبی آورده شده است که اغلب پس از سقط جنین، تجربه می شود. ممکن است این عوارض جانبی را به مدت ۲ تا ۴ هفته پس از این روش تجربه کنید.

گرفتگی و درد شکم
حالت تهوع
استفراغ
اسهال
ظاهر شدن لکه های خون و خونریزی
عوارض احتمالی و جدی سقط جنین

هرچند عوارض جدی در کمتر از ۱ مورد از ۱۰۰ مورد سقط جنین، در سه ماهه اول و تقریبا ۱ مورد از هر ۵۰ مورد بعد از سقط جنین، رخ می دهد، اما مهم است که از خطرات زیر آگاه باشید:

خونریزی شدید یا مداوم
عفونت یا سپسیس(گندیدگی)
آسیب به دهانه رحم
زخم شدن دهانه رحم
سوراخ شدن رحم
آسیب به اندام های دیگر
مرگ
مهم است بدانید که این خطرات نادر هستند و برخی از این خطرات مربوط به تولد فرزند است . با این حال شما برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد حاملگی خود، باید بدانید که این خطرات وجود دارند.

اگر سقط جنین، داشته اید و عوارض جانبی شما شدید باشد یا یکی از موارد زیر را تجربه کنید ، با پزشک خود تماس بگیرید و به پزشک مراجعه کنید:

درد شدید شکم و پشت که شما را از ایستادن باز می دارد .
خونریزی سنگین تر از یک دوره طبیعی قاعدگی
ترشحات خفیف
تب بالای ۳۸ درجه
ادامه داشتن علائم بارداری

.

منبع : pezeshk.us