آکاایران: عوارض وای فای بر زنان حامله

bxs1

البته در دوران بارداری توصیه می شود مادران باردار کمترین دارو، کمترین مواد رنگی و همچنین کمترین اضطراب را دارا باشند و حدالامکان در معرض اشعه و امواج قرار نگیرد.

عبدالرسول اکبریان در نشست خبری که در ارتباط با برگزاری دومین کنگره بین المللی روش های کم تهاجمی زنان و مامایی ایران همچنین سیزدهمین گنگره بین المللی زنان و مامایی ایران برگزار شد، اظهار داشت: این کنگره ۳۰ دی تا ۳ بهمن در مرکز همایش های بین المللی رازی تهران با حداکثر امتیاز بازآموزی برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه پزشکان زنان و زایمان، جراحان عمومی و پزشکان رادیولوژی، اورولوژی، روانپزشکی، ژنتیک، بیهوشی، پزشکی قانونی و … گروه های هدف این همایش هستند، گفت: جراحی های کم تهاجمی پیشرفت های بسیار خوبی را به همراه داشته است چرا که علاوه بر کاهش مدت زمان درمان هزینه بیمار و عوارض جانبی جراحی را کم می کند.

اکبریان اضافه کرد: اولین بار این روش ها در بیمارستان فیروزگر تهران آغاز شد و اکنون سرطا ن های پیشرفته نیز با این روش ها قابل درمان است. در کنار این مسئله نیز بیمار با سرعت بیشتری بهبود خواهد یافت.

رئیس دومین کنگره بین المللی روش های کم تهاجمی زنان و مامایی ایران اضافه کرد: کشورهای بزرگ و صنعتی تغییرات اقلیمی در بهداشت باروری آنها تأثیر می گذارد و این مساله نیز در ایران وجود دارد، بنابراین تحقیقاتی در این زمینه آغاز شده ولی آ مارها هنوز به دست نیامده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا استفاده از ماکروفر یا در معرض امواج وای فای قرار گرفتن مادران باردار در به خطر انداختن سلامت جنین تأثیر دارد یا خیر، گفت: در ارتباط با استفاده مکرر از موبایل، هشدارهای زیادی داده شده و به طور مثال عنوان شده که بر سیستم شنوایی و مغز تأثیر می گذارند؛ در زمینه تاثیر بر جنین نیز صحبت هایی شده ولی همه این موضوعات به مرحله ثبت نرسیده است؛ لذا نمی توان به طور کامل آن را تایید یا رد کرد.

اکبریان تصریح کرد: البته در دوران بارداری توصیه می شود مادران باردار کمترین دارو، کمترین مواد رنگی و همچنین کمترین اضطراب را دارا باشند و حدالامکان در معرض اشعه و امواج قرار نگیرد.

رئیس دومین کنگره بین المللی روش های کم تهاجمی زنان و مامایی ایران در ارتباط با استفاده متخصصان زنان و زایمان از سونوگرافی در مطب هایشان، خاطرنشان کرد: براساس کمیسیون سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت اعلام شده که متخصصان زنان در صورتی که دوره دیده باشند و سابقه فعالیت ۵ تا ۶ سال دارا باشند می توانند در مطب هایشان سونوگرافی انجام دهند.

وی تصریح کرد: البته مرزهای مشترک میان رشته های مختلف وجود دارد ولی باید احترام به نسل انسان، جامعه بشری و پیشرفت علم مدنظر قرار گیرد و هدف پزشکان زنان نیز تشخیص دقیق و سریع است و ما هیچ تعصبی در زمینه استفاده از سونوگرافی توسط متخصصان زنان و رادیولوژیست ها نداریم. نی نی بان

.

منبع : pezeshk.us