آکاایران: ماست جزو یکی از ضروری ترین موادی است که مادر باید در دوران بارداری آن را مصرف کند و مصرف آن از به دنیا آمدن نوزاد ناقص کم وزن جلوگیری می کند


بارداری و زایمان آکا ایران

                              


رشد و عضو کامل جنین، رابطه تنگاتنگی با تغذیه مادر دارد و مصرف برخی از مواد غذایی نیاز های کودک در حال شکل گیری را به گونه ای متفاوت برآورده می کند. ماست جزو یکی از ضروری ترین موادی است که مادر باید در دوران بارداری آن را مصرف کند و مصرف آن از به دنیا آمدن نوزاد ناقص کم وزن جلوگیری می کند.


در میان محصولات لبنی اگرچه شیر و ماست از اهمیت بیشتری برخوردار هستند اما مصرف آنها نیز محدودیتی دارند که مطالعات اخیر محققان نشان می دهد، مصرف ماست پر چرب اثرات مفید تر و بیشتری بر روی استخوان های جنین و مادر دارد این در حالی است که ماست کم چرب نمی تواند در دوران بارداری چندان موثر باشد.


همچنین مطالعات اخیر دانشمندان نشان می شود،  ماست کم چرب موجب تنگی نفس در جنین و مادر می شود و آنتی اکسیدان های موجود در دیگر مواد غذایی را از بین می برد.  نتایج مطالعات نشان می دهد، بنابر تحقیقات انجام شده مادران باردار باید روزانه دو لیوان ماست کم چرب میل کنند تا استخوان های جنینشان شکل گیرد و مادران نیز دوران بارداری سالم تری دارا باشند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
.

منبع : atairan.com