آکاایران: افزایش وزن در دوران بارداری امری بسیار طبیعی است اما اگر بیش از حد باشد سلامتی مادر و جنین را به خطر می اندازد.

زنان و زایمان آکا ایران

آکاایران: مادران چاق کودکانی چاق به دنیا می آورندافزایش وزن در دوران بارداری امری بسیار طبیعی است اما اگر بیش از حد باشد سلامتی مادر و جنین را به خطر می اندازد. ویار و کم تحرکی در این دوران گاهی سبب افزایش وزن غیر طبیعی می شود. تحقیقات نشان داده کنترل وزن و سطح قند خون در دوران بارداری با ابتلا به برخی از بیماری ها در کودکان تا سن 10 سالگی مرتبط است.
 در واقع، چاقی و قند خون مادر بر متابولیسم جنین تاثیر گذاشته و جنین به زندگی در محیطی که بیش از حد به او غذا می رسد، عادت می کند.
این مشکل در زمان تولد نوزاد خود را نشان نمی دهد زیرا در این زمان وزن او کاملا طبیعی است اما کم کم از سن 6 تا 10 سالگی کودک به چاقی مبتلا شده و در این صورت کاهش وزن او بسیار دشوار می شود، البته برخی نوزادان نیز همراه با اضافه وزن به دنیا می آیند.
 توصیه می شود که قبل از بارداری از طریق مشورت با متخصص تغذیه و زنان وزن خود را به میزان مناسب برسانید و از افزایش وزن بیش از حد در این دوران پیشگیری کنید. با توجه به قد و شاخص توده بدنی مقدار مشخصی اضافه وزن برای زنان باردار مجاز است و توجه به این نکته نقش مهمی را در سلامت مادر و جنین ایفا می کند
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
.

منبع : atairan.com