آکاایران: زوجین نابارور بخوانند: درمان اختلالات رحم

داشتن فرزند یکی از بزرگترین موهبتهایی است که خئاوند نصیب بندگانش می کن، اما بنا به دلایل مختلفی برخی از زوجین توانیی بچه دار شدن را ندارند و شاید رایج ترین علت آنها مربوط می شود به مشکلات پزشکی در زوجین. از شایع ترین مشکلات پزشکی در مورد ناباروری زوجین شاید از مشکلات بانوان بتوان نام برد چرا که در قسمت رحم و تخدان و… دارای بیماری ها و یا سایر نارسایی ها و اختلالاتی هستند که مانع از فرزند دار شدن شان می شود. در این مطلب به جزییات روشهای درمان این اختلالات پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

از اختلالات و بیماریهای رحم چه می دانید؟

مسئول پنل هیستروسکوپی پانزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران عنوان کرد: هیستروسکوپی (آندوسکوپی داخل رحم) یک روش درمانی کم تهاجم برای درمان بسیاری از اختلالات رحمی است.

به گزارش پورتال رنگی دکتر شیرین قاضی زاده در آستانه برگزاری پانزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران درباره دو شاخ بودن رحم و تاثیر آن بر بارداری، گفت: دو شاخ بودن رحم اختلالی است که در آن قسمت تحتانی رحم طبیعی و قسمت فوقانی آن غیرطبیعی می شود. در حین تکامل جنین دو شاخ رحم باید به هم متصل شوند و تنه اصلی رحم را ایجاد کنند اما در برخی افراد در به هم چسبیدن شاخ های رحم در دوران جنینی اشکال متفاوتی ایجاد می شود که موجب دو شاخ شدن رحم می شود.

وی افزود: در مواردی که فقط قسمتی از شاخ ها به هم نچسبیده است رحم دوشاخ نسبی و در مواردی هم که دوشاخ کاملا به هم نچسبیده اند، به آن رحم دوشاخ کامل گفته می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه با بیان اینکه دو شاخ بودن رحم می تواند در روند بارداری تاثیر داشته باشد، عنوان کرد: این اختلال می تواند عوارض مختلفی مانند ایجاد اختلال در رشد جنین، نچرخیدن جنین در رحم و … شود که بر حسب سن ابتلا و میزان شدت بیماری نوع درمان در مبتلایان متفاوت خواهد بود.

مسئول پنل هیستروسکوپی پانزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران تصریح کرد: به طور کلی اختلالات رحمی از جمله دو شاخ بودن رحم خود را با علامت شایعی مانند افزایش خونریزی و طولانی بودن قاعدگی نشان می دهد به همین دلیل به خانم ها بعد از سن بلوغ توصیه می شود به محض افزایش خونریزی به پزشک مراجعه کنند.

وی افزود: در زمان تشخیص اختلالات رحمی مانند دو شاخ بودن رحم، پولیپ و یا فیبروم پزشک در صورت امکان هیستروسکوپی که یک روش کم تهاجمی است برای درمان تجویز می کند که بسیاری از اختلالات از جمله دو شاخ بودن رحم با این روش درمان می شود.

این متخصص زنان تصریح کرد: هیستروسکوپی به آندوسکوپی داخل رحم گفته می شود که طی آن فرد فاقد جراحی تحت درمان و حذف اختلال رحمی قرار می گیرد.

پورتال تاوت رنگی _ زوجین نابارور بخوانند: درمان اختلالات رحم

.

منبع : https:portal-rangi.com