آکاایران: عمل پروتز سینه یکی از پرطرفدارترین اعمال جراحی زیبایی است که همانند هر عمل دیگری عوارض خاص خود را دارد و متقاضیان این جراحی سوالات زیادی در ذهن دارند اینکه  این عمل برای چه افرادی مناسب است و هزینه پروتز سینه چقدر است؟

نبض ما– آیا عوارضی مانند ترکیدن پروتز در سینه که در این جراحی گزارش می شود حقیقت دارد؟ اینکه هزینه پروتز سینه چقدر است؟ از جمله این پرسش ها هستند در گفتگویی با یکی از اساتید جراحی زیبایی دکتر فرهاد حافظی، فوق تخصص جراحی زیبایی به بررسی این موضوع پرداخته ایم ؛ با ما همراه شوید.

پروتز سینه به چه صورت انجام می شود؟

عمل پروتز سینه معمولا برای خانمهایی انجام می شود که سینه های بسیار کوچکی دارند که ممکن است با افتادگی همراه باشد. جنس پروتز از کیسه ای تشکیل شده است که داخل آن ژل سیلیکون است و دیواره آن پلیمر سیلیکون است که مقداری از لحاظ مولکولی سفت تر است.

وزن پروتز تقریبا با وزن بدن مساوی است و درجاتی نرمی و سختی آن تا حدودی مشابه بافت بدن است و به روش های مختلفی در بدن کار گذاشته می شود که در هر فرد متفاوت است.

پروتز سینه انواع مختلفی دارد . برخی از پروتزها حاوی آب نمک است که کمتر درحال حاضر استفاده می شود. برخی پروتزها حالت قطره اشکی دارند و برخی گرد هستند که نوع گرد بیشتر استفاده می شود. روز به روز پروتزهای جدیدی وارد بازار می شود که دوام بهتری دارند و ژل آن به صورتی است که اگر پاره شود از هم جدا نمی شود.

آنچه درباره پروتز سینه باید بدانید آنچه درباره پروتز سینه باید بدانید

نحوه گذاشتن پروتز از زیربغل، زیر سینه و دور سینه است که هرکدام حسن و معایب خود را دارد. به طور مثال از زیربغل خط بخیه دیده نمی شود ولی جاگذاشتن آن آسان نیست و احتمال جابجایی آن به سمت بالا بیشتر است.

جاگذاری از دور سینه ممکن است باعث قطع غدد شیری شود و احتمال ورود میکروب به دور پروتز از نوک سینه بیشتر شود بنابراین جراحان بیشتر تمایل دارند از زیر سینه اقدام به جایگذاری پروتز کنند و خط عمل هم زیر سینه می ماند و عوارض کمتری دارد.

هرینه خود پروتز معمولا حدود دومیلیون و ششصد هفتصد تومان است و بطور تقریبی معمولا هزینه پروتز سینه بین پنج تا پانزده میلیون بسته به تبحر جراح و نوع بیمارستان متفاوت است.

مناسب ترین سن اقدام به عمل در چه سنی است؟

هزینه پروتز سینه کم نیست و ممکن است افراد زمان مناسبی را برای این عمل انتخاب نکنند و هینه شان هدر شود. مناسبت ترین سن اقدام به پروتز سینه، زمانی است که رشد بدن در خانمها تمام شده باشد یعنی از سنین ۱۶ سالگی به بعد می توانند اقدام به این عمل کنند.

آنچه درباره پروتز سینه باید بدانید آنچه درباره پروتز سینه باید بدانید

انتخاب سایز مناسب پروتز سینه بر چه معیاری صورت می گیرد؟

معیار انتخاب پروتز سینه بستگی به قد و جثه بیمار دارد. عرض قفسه سینه اهمیت بسیاری در این انتخاب دارد و معمولا این پروتز باید به نحوی قرار بگیرد که عرض سینه بیرون نزد.

متاسفانه برخی از همکاران که آموزش های لازم را ندیده اند ممکن است پروتزهایی را انتخاب کنند که غیرطبیعی به نظر بیاید و برخی از خانمها تمایل به پروتزهای بزرگ دارند که معمولا مناسب نیست و غیرطبیعی است.

بهتر است اندازه گیری دقیق باشد و با روشهای اندازه گیری علمی سایز مناسب را برای هر خانمی مشخص کرد.

آنچه درباره پروتز سینه باید بدانید آنچه درباره پروتز سینه باید بدانید

آیا این عمل تداخلی با شیردهی و بارداری دارد؟

پروتز به دو صورت در بدن کار گذاشته می شود یکی در زیر بافت سینه و دیگری در زیر عضله حرکت دهنده بازو. در هر دو روش ارتباطی با غدد شیری موجود نیست و معمولا مشکلی برای شیردادن و حاملگی ایجاد نمی کند.

آنچه درباره پروتز سینه باید بدانید آنچه درباره پروتز سینه باید بدانید

آیا دختران مجرد می توانند پروتز سینه انجام دهند؟

به طور کلی همه خانمها می توانند پروتز کنند اما مانند هر عمل جراحی دیگری عوارضی دارد. عفونت یکی از این عوارض است و آنچه نسبتا شایع است این است که در برخی بعد از این عمل کپسولی در بدن ساخته می شود.

علت این امر آن است که بدن پروتز را به عنوان جسمی خارجی می شناسد در این حالت دور پروتز سفت می شود. به عبارت دیگر این سفتی درجات مختلفی دارد و این سفتی اگر خیلی زیاد باشد پروتز را باید جابجا کرد و یا خارج نمود.

آنچه درباره پروتز سینه باید بدانید آنچه درباره پروتز سینه باید بدانید

پروتز باید در کسانی گذاشته شود که حجم کم دارند برخی مراجعه می کنند و تقاضا دارند با پروتز سینه خود را سفت تر کنند و این درحالی است که حجم به میزان کافی دارند و نیازی به پروتز نیست این افراد نیاز به پروتز ندارند و برای اصلاح کاستی های سینه نظیر افتادگی باید از حجم خود سینه استفاده کرد. پروتز در خانمهایی استفاده می شود که حجم کافی ندارند.

آیا ترکیدن پروتز سینه حقیقت دارد؟

در رابطه با این موضوع معمولا فیلمهای فکاهی در فضای مجازی ساخته می شود و این موضوع صحت ندارد. در حقیقت قدرت و دوام پروتز با بدن فرق ندارد و با فشار دست و ضربه پاره نمی شود مگر شیئی پوست بدن را پاره کند که در این حالت پروتز هم پاره می شود.

آنچه درباره پروتز سینه باید بدانید آنچه درباره پروتز سینه باید بدانید

تنها عاملی که در پارگی و پوسیدگی پروتز نقش دارد زمان است معمولا پروتزی که به مدت بیست سال در بدن باشد احتمال پوسیدگی دارد و ممکن است بر اثر پوسیدگی پاره شود و برای همین ترجیح می دهیم پروتزها را هر ۱۵ سال تعویض کرد.

عوارض عمل پروتز سینه چیست؟

مهمترین عارضه پروتز ایجاد کپسول است و عارضه بعدی احتمال عفونت است که این عارضه اگر به روش صحیح انجام شود احتمال کمتری دارد. در برخی از افراد بیحسی نوک سینه بطور موقت ممکن است ایجاد شود و این جراحی اگر به دست جراحان دوره دیده و مجرب انجام شود احتمال کمتری دارند.

آنچه درباره پروتز سینه باید بدانید آنچه درباره پروتز سینه باید بدانید

مراقبت های بعد از عمل به چه صورت است؟

اولین نکته این است که نسبت به افزایش وزن دقت دارا باشند زیرا با افزایش وزن حجم پروتز هم بالا می رود و سینه ظاهر بدی پیدا می کند.

معمولا افرادی باید این اقدام را انجام دهند که وزن ثابت دارند و زنانی که باردار و بچه دار می شوند ممکن است بعد از مدتی سینه های شل و آویزانی پیدا کنند و این موضوع باعث افتادگی پروتز می شود و بنابراین در این دوران باید از سوتین های مناسب این دوران استفاده کنند.

آنچه درباره پروتز سینه باید بدانید آنچه درباره پروتز سینه باید بدانید

حداقل یک ماه بعد از پروتز ورزشهای سنگین نکنند البته بعد از یک هفته قادر به انجام کارهای عادی زندگی هستند اما برای کارهای سنگین بهتر است یک ماه از این کارها خودداری کنند و تا دو ماه هم از سوتین های مخصوص استفاده کنند تا پروتز جابجا نشود و تا شش ماه و یکسال طول می کشد حجم واقعی پروتز بعد از عمل مشخص شود.

معیار انتخاب پروتز سینه بستگی به قد و جثه بیمار دارد. عرض قفسه سینه اهمیت بسیاری در این انتخاب دارد و معمولا این پروتز باید به نحوی قرار بگیرد که عرض سینه بیرون نزد

هزینه پروتز سینه به چه صورت است؟

هرینه خود پروتز معمولا در پروتزهای منتول که بهترین پروتز در ایران است حدود دومیلیون و ششصد هفتصد تومان است و بقیه مخارج متفاوت است اما بطور تقریبی معمولا هزینه پروتز سینه بین پنج تا پانزده میلیون بسته به تبحر جراح و نوع بیمارستان متفاوت است.

  • طبق پرس و جو نبض ما از پزشکان متخصص در عمل پروتز سینه، به طور میانگین قیمت پروتز برای این عمل یک میلیون و هشتصد تا حدود دو میلیون و هزینه و قیمت کلینیک برای پروتز سینه حدود دو تا دو و نیم میلیون، و هزینه جراح برای پروتز سینه حدود دو سه میلیون، قیمت پروتز سینه در مجموع حدود ۹ میلیون به بالا است که بستگی به تبحر جراح دارد. هزینه و قیمت کوچک کردن سینه به این جهت که جراحی سختی است، معمولا از ده میلیون به بالا است.

نبض ما– گفت و گو: اعظم صفایی


درمان زگیل تناسلی    اصلاح طرح لبخند    تست پاپ اسمیر    کاشت موی سر

.

منبع : nabzema.ir