آکاایران: کنار آمدن میل جنسی ناخواسته می تواند دشوار باشد و منجر به احساسات و موقعیت های ناراحت کننده می شود. اگر به دنبال راهی برای فرار از این حالت هستید، به حواس پرتی فکر کنید. همچنین می توانید آرامش را به عنوان راهی برای مقابله با استرس به جای ایجاد فشارهای اضطرابی استفاده کنید. اگر مردی با میل جنسی زیاد (بخوانید: مهمترین عوامل فروکش کردن میل جنسی) هستید، می توانید از داروهای گیاهی یا داروهای تجویزی به عنوان راهی برای کاهش تستوسترون استفاده کنید و تغییراتی در شیوه زندگی متعادل ایجاد کنید.افرادی که تمایل به افزایش میل جنسی دارند این مقاله را بخوانند: ( چگونگی افزایش میل جنسی)

تغییر رژیم غذایی برای کاهش میل جنسی

مصرف داروهای گیاهی 

گیاهان از قدیم برای کمک به مشکلات جسمی، ذهنی و عاطفی مورد استفاده قرار می گرفتند. Chaste Tree Berry، همچنین به نام Pepper Monk or Cloister Pepper شناخته شده است، از قدیم برای کمک به راهبان برای کنترل میل جنسی مورد استفاده قرار می گرفت. برخی از افراد برای کاهش تستوسترون از شیرین بیان استفاده می کنند. شیرین بیان یک ضد آندروژن است که می تواند تولید تستوسترون را متوقف کند یا آن را مهار کند و باعث کاهش میل جنسی می شود. Reishi قرمز و گیاه گل چینی چیزهایی است که به رژیم غذایی برای کمک به کاهش تستوسترون اضافه می شود.

چگونگی افزایش میل جنسی

 • قبل از انجام تغییرات در رژیم غذایی و مصرف مکمل ها و گیاهان، با یک متخصص پزشکی و یا گیاه پزشکی مشورت کنید.
 • ممکن است بخواهید با متخصص گیاه شناسی یا طب سوزنی برای کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با مصرف گیاهان صحبت کنید.

مصرف چای 

برخی از چای ها می توانند به کاهش تستوسترون و میل جنسی کمک کنند. چای نعناع و چای شیرین بیان چای های گیاهی هستند که می توانند به کاهش تستوسترون کمک کنند. 

قهوه و تغییر در میل جنسی

 • در خصوص مصرف چای های گیاهی با پزشک خود مشورت کنید.

مراقب مصرف چربی باشید

رژیم غذایی و میزان چربی اشباع شده را دقیقا بررسی کنید. رژیم های غذایی با چربی کم اشباع LDL می توانند به طور مثبت در تولید لیبیدو و تستوسترون تاثیر بگذارند. آزمایش خون برای بررسی کلسترول خون انجام دهید. با این حال، بیش از حد چیزبرگر و یا غذاهای چرب مصرف نکنید، زیرا می تواند باعث آسیب به شریان ها و آسیب دراز مدت به قلب شود. تعادلی پیدا کنید که بر میل جنسی شما تأثیر بگذارد اما آسیب درازمدت نیز ایجاد نکند.

خوراکی های مختل کننده میل جنسی

 • منابع چربی اشباع بالا عبارتند از کره، روغن نخل، روغن نارگیل و چربی گوشت خوک. گزینه های چربی کم اشباع عبارتند از شیر غیر لبنی و منابع پروتئینی گیاهی مانند توفو، آجیل و لوبیا. و مثل همیشه سبزیجات بیشتری بخورید.

ایجاد تغییر در شیوه زندگی برای کاهش میل جنسی

حواستان را پرت کنید

اگر میل جنسی حواس شما را پرت می کند و نمی توانید بر آنچه که باید انجام دهید تمرکز کنید، حواس پرتی دیگری پیدا کنید. پیاده روی کنید، نقاشی کنید، کتاب بخوانید و بنویسید. توجه خود را به چیز دیگری جلب کنید. با تمرکز بر روی چیزهای دیگر ذهن و بدن خود را منحرف کنید.

کاهش تستوسترون

 • یک بازی انجام دهید یا یک پازل را کامل کنید.

ورزش کنید

اگر بدن شما ناراحت است، حرکت کنید. باشگاه بروید یا ورزش کنید. یوگا یا تمرینات شدیدتری مانند کیک بوکسینگ انجام دهید. حرکت بدن می تواند به شما کمک کند حواستان پرت شود. با این حال، توجه داشته باشید ورزش می تواند تولید تستوسترون را افزایش دهد، بنابراین مراقب زمان و شدت تمرینات باشید.

چگونه میل جنسیمان را کاهش دهیم؟ کاهش میل جنسی

 • دوره های شدید ورزش و زمان بهبودی به عنوان راهی برای کاهش تستوسترون توصیه نمی شود.

از مدیتیشن استفاده کنید

اگر با افکار جنسی حواستان پرت می شود، مدیتیشن یکی از راههای تمرکز مجدد است. مدیتیشن می تواند به بهبود تمرکز، تنظیم عاطفی و احساسات مثبت کمک کند. به علاوه مجبور نیستید در مدیتیشن متخصص باشید تا از مزایای  آن بهره مند شوید. شروع یک تمرین مدیتیشن می تواند کمک کند. گام های کوچک مهم است. 

 • با روزی 10 دقیقه مدیتیشن شروع کنید و کم کم به 20 دقیقه برسید.

تمرین ذهنیت

ذهنیت یک راه برای تمرین ذهن است. در حالی که ممکن است ذهن را برای مدیتیشن خاموش کنید، می خواهید در ذهنیت تمرکز کنید. اگر بیشتر بر روی اندام های جنسی متمرکز شدید، اسکن بدن را انجام دهید و به هر قسمت از بدن خود، از سر تا پا رسیدگی کنید. به جای اندیشه های خود و یا احساسات جنسی، به حواس خود توجه کنید. 

عوامل فروکش کردن میل جنسی

 • در یک زمان به یک حس توجه کنید. به عنوان مثال، کمی صبر کنید و واقعا گوش کنید. صدای پرنده ها یا صدای تهویه مطبوع را بشنوید و به طور کامل توجه خود را به صداهای اطراف جلب کنید.

از آرامش استفاده کنید

راه هایی برای کاهش استرس ( راه های نجات از افسردگی) ، مانند آرامش، پیدا کنید. استرس درمانی به طور منظم می تواند به شما کمک کند تا با تنش های جنسی کنار بیایید و با آنها مقابله کنید. به جای افزایش تنش، روزی 30 دقیقه تمرین آرامش کنید تا استرس شما کاهش یابد.

چگونگی افزایش میل جنسی

 • روش های آرامش بخش که احساس خوبی داشته باشید را پیدا کنید و هر روز انجام دهید. یوگا، چی گونگ، تای چی و مدیتیشن را امتحان کنید.

مشاوره با متخصصین برای کاهش میل جنسی

با یک مشاور صحبت کنید

اگر احساسات شرم، گناه، ترس، اضطراب یا دیگر احساسات ناراحت کننده به میل جنسی شما وابسته است، باید از درمان استفاده کنید. یک مشاور می تواند به شما کمک کند از طریق احساسات خود را هدایت کنید و آنها را به شیوه ای معقول کشف کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا میل جنسی سالم را بیان و تجربه کنید. درمانگر شما می تواند به شما در ایجاد مرزهای سالم در اطراف میل جنسی کمک کند. صحبت کردن با یک درمانگر ممکن است در ابتدا ناراحت کننده باشد، اما کم کم بر بیان جنسی شما تاثیر می گذارد.

قهوه و تغییر در میل جنسی

 • می توانید با تماس با ارائه دهنده بیمه یا کلینیک بهداشت روانی محلی خود یک مشاور پیدا کنید. همچنین برای پیدا کردن یک مشاور می توانید با پزشک یا خانواده و دوستان خود صحبت کنید.
 • گاهی اوقات افرادی که در معرض خطر ابتلا به افزایش یا کاهش میل جنسی هستند، در معرض مسائل مربوط به مسائل جنسی و یا سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند.

تستوسترون کمتر با قرص

برخی از داروها می توانند سطح تستوسترون و در نهایت میل جنسی شما را کاهش دهند. در مورد گزینه های ممکن با پزشک خود صحبت کنید. در حالی که داروها می توانند به طور موثر سطح تستوسترون را کاهش دهند، ممکن است عوارض جانبی نیز داشته باشید. به عنوان مثال، استاتین ها می توانند درد و آسیب عضلانی، آسیب کبدی و اثرات نورولوژیکی ایجاد کنند. 

خوراکی های مختل کننده میل جنسی

 • اگر عوارض جانبی دارید، بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید. آنها ممکن است دارو یا دوز را تغییر دهند.

به تحریک مغزی به صورت عمیق توجه کنید

تحریک مغزی در هیپوتالاموس به کاهش میل جنسی کمک می کند. در حالی که این نوع درمان ممکن است برای افرادی که بیش از حد میل جنسی دارند یا برای افرادی که سابقه انحراف جنسی داشته اند مفید باشد.

کاهش تستوسترون

 • اگر به این نوع درمان علاقمند هستید، به پزشک خود مراجعه کنید و ببینید چه فرصتهایی برای شما در دسترس است.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

.

منبع : ooma.ir