آکاایران: اگر می خواهید زمان زایمان تان را تشخیص دهید

اخبار روز زایمان : یک نوزاد کوچولو می تواند زندگی تان را پر از شادی کند، اما پذیرش مسئولیت هم کار راحتی نیست. اگر می خواهید صاحب فرزند شوید، هر هفته با ما همراه باشید. از اولین گام تا تولد فرزندتان با شما خواهیم بود.

پایگاه اطلاع رسانی آتیسام : احتمالا می دانید زمان فرارسیدن زایمان را دقیقا نمی توان مشخص کرد، اما انقباضات زیاد، یکی از نشانه های فرارسیدن زمان زایمان است؛ انقباضاتی که به مرور زمان دردناک شده، هر ده تا 20 دقیقه یکبار تکرار می شوند و این فاصله مدام کمتر و کمتر خواهد شد. پس اگر انقباضات قوی تر و به یکدیگر نزدیک تر نشود، بنابراین احساس شما درخصوص فرارسیدن زمان زایمان اشتباه است.

آکاایران: اگر می خواهید زمان زایمان تان را تشخیص دهید


بد نیست بدانید تقریبا ده روز قبل از زایمان در بافت رحم تغییراتی رخ می دهد و انقباضات باعث نازک شدن و به مرور باز شدن دهانه رحم می شود. با این حساب وقتی زمان زایمان نزدیک است، متخصص زنان یا ماما دهانه رحم را معاینه می کند تا مطمئن شود تغییرات شروع شده است.
در عین حال با نزدیک شدن به لحظه زایمان، بیشتر خانم های باردار متوجه خارج شدن ترشحات مخاطی یا خونابه می شوند. پاره شدن کیسه آب یکی دیگر از علائم است که مقدار مایع آمنیوتیک ممکن است کم یا خیلی زیاد باشد. به هر حال خانم باردار باید هر چه سریع تر با پزشک خود تماس بگیرد.
البته بعضی خانم ها قبل از پاره شدن کیسه آب به طور منظم دچار انقباضات رحمی می شوند، اما در بعضی موارد ابتدا کیسه آب پاره می شود و زمانی که این پارگی اتفاق افتاد معمولا زایمان پس از آن بلافاصله شروع خواهد شد.
در این میان علائم اورژانسی و مراجعه سریع به پزشک را نباید نادیده گرفت؛ مثلا زمانی که تکان های نوزاد از حد معمول کمتر می شود، وقتی خانم باردار دچار خونریزی واژنی (منظور ماده مخاطی خونابه ای نیست) و درد شکمی و تب می شود یا اگر انقباضات قبل از هفته سی و هفتم بارداری شروع شود، احتمال زایمان زودرس وجود دارد.

.

منبع :