آکاایران: ریفلاکس معده در دوران بارداری

atisam.com > دوران بارداری ، دورانی لذت بخش و شیرین و البته حساس است . در این دوران مشکلات مختلفی ممکن است به سراغ مادران عزیز بیاید که بعضی به سادگی قابل درمان و بعضی هم درمان سخت تری دارند . ریفلاکس معده از جمله همین بیماری هاست که بین مادران باردار بسیار شایع بوده و ممکن است کمی آنها را دچار مشکل کند . به همین خاطر ما قصد داریم در این مقاله این مشکل را بررسی کینم .

آکاایران: ریفلاکس معده در دوران بارداری

پایگاه اطلاع رسانی آتیسام : فرشته درایتی در گزارشی که با ایسنا داشته است به بیان نکاتی در مورد ریفلاکیس معده پرداخته است . او گفت علت این بیماری برگشتن محتویات داخل معده به مری است و به موجب آن علائم مشکل زایی در بدن فرد ایجاد می شود . او همچنین در مورد عضلاتی که در این مشکل دخیل هستند گقت : عضلاتی که مری از آنها عبور کرده و به معده متصل شده و عضلاتی که دهانه تحتانی معده و مری را تشکیل داده از جمله این عضلات هستند که باعث ایجاد مشکل می شوند .
او گفت : احساس سوزش سردل یا ترش کردن فرد زمانی رخ می دهد که دهانه تحتانی مری به خوبی عمل نکند و مواد غذایی حاوی اسید معده وارد مری شوند .
به گفته وی علائم این بیماری از این قرارند : سوزش زیر جناق سینه ، مشکل در بلع ، درد در قفسه سینه و احساس برگشت غذا به داخل دهان .
این متخصص مامایی گفت : در بانوان باردار افزایش وزن و فشار جنین در به وجود آمودن این بیماری مؤثر است . از عوامل دیگر می توان به ترشح دو هورمون زنانه یعنی استروژن و پروژسترون اشاره نمود زیرا این دو هورمون موجب شل شدن عضلات رحم و اتفاقات دیگری مانند شل شدن دریچه تحتانی مری و کند شدن هضم غذا می شود و همه اینها عاملان مهمی برای بروز مشکل ریفلاکس معده هستند .
از عواملی که باعث شدید تر شدن این بیماری می شوند می توان به باردار بودن چندقلوها ، سابقه بیماری زمینه ای ، حلت تهوع و استفراغ شدید ، شغل هایی با استرس زیاد سروکار دارند ، ناراحتی معده و هر عملی که ترشح این دو هورمون را افزایش دهد ، اشاره کرد .
این دکتر خوب کشور اشاره کرد که استفاده از بعضی دارو ها هم می تواند در ایجاد سوزش سردل بسیار مؤثر واقع شود .
           اخبار مربوط به ریفلاکی معده :
 
مضرات نوشابه های گازدار , ضررهای نوشابه های گازدار , خواص نوشابه های گازدار , مضرات نوشابه های گاز دار , انواع نوشابه های گازدار , ضرر نوشابه های گاز دار , مصرف نوشابه های گاز دار , فواید نوشابه های گازدار , عوارض مصرف نوشابه های گازدار , مضرات مصرف نوشابه های گازدار" href="http://atisam.com/fa/news/7582/%D8%B9%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%B6-%D9%85%D8%B5%D8%B1%D9%81-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%A7%D8%A8%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D8%A7%D8%B1" >عوارض مصرف نوشابه های گازدار
دهید ریفلاکس معده حتی بیشتر از نوشابه های خواهید به...
کد خبر: ۷۵۸۲   تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۱۹

ریفلاکس گاستروازوف اژیال سوزش سر دل عارض ه ی نس...
کد خبر: ۷۵۴۸   تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۱۵

با خواص و مضرات فلفل تند آشنا شوید
چار ریفلاکس اسید معد ه می شوند این مشکل خود... می تواند منجر به مشکلات د یگری نیز بشود ریفلاکس...
کد خبر: ۷۱۲۳   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۱۷

لزوم افتراق آسم از ریفلاکس در کودک چاق
افتراق علائم ریفلاکس گاستروازوفاژیال از علائم تحریک راه های هوایی... تنگاتنگی با بیماری ریفلاکس گوارشی دارند r=0 815 اما این...
کد خبر: ۷۲۸۲   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۰۸

منبع: ایسنا
.

منبع :