آکاایران: فایده های لباس بارداری از جنس نانو

atisam.com > تا مدت ها پیش استفاده از نانو در تولید لباس کاربردی ساده تری از دستاوردی که امروز محققان ایرانی به دست آورده اند، بود . ولی امروزه از آن در زمینه های تخصصی تر استفاده می شود برای مثال محققان ایرانی لباسی از جنس نانو الیاف نقره ساخته اند که جنین را ازورود امواج الکترومغناطیسی تا 99.9 درصد محافظت می کرد که این موجب سلامتی بیشتر کودک می شود .

پایگاه اطلاع رسانی آتیسام : شایع ترین عوامل سقط جنین، مربوط به زنانی می شود که در حوالی محل عبور برق های فشار قوی و در کانون امواج مغناطیسی مانند وای فای زندگی می کنند. زنانی که دوران بارداری خود را در این شرایط سپری می کنند ممکن است با مشکلاتی در باروری، زایمان زودرس و وزن بچه مواجه شوند. حتی زنانی که قبل از بارداری در این موقعیت قرار دارند ممکن است در اثر آسیب هایی که این امواج بر روی رحم و تخمدان آن ها می گذارد در آیند با مشکل باروری رو برو شوند.
تنها وای فای بر سقط جنین تاثیر گذار نیست بلکه تمامی وسایل زندگی که ریموت کنترل دارند و با امواج مغناطیسی کار می کنند نیز داری این امواج هستند.
یک جراح و متخصص مغز و اعصاب دیگر می گوید : نباید آنقدر از موبایل استفاده کنند که دچار سردرد، ناراحتی و یا بی خوابی شوند.
وی با تاکید بر این مطلب که امواج مغناطیسی و رادیویی برای خانم های باردار خالی از خطر نیست، خاطرنشان کرد: تا حد امکان بانوان باردار نباید در معرض این امواج قرار گیرند به عنوان مثال در مورد ام.آر.آی که امواج مغناطیسی و رادیویی با هم مورد استفاده قرار می گیرد، می گویند در ۴ ماه اول دوران بارداری نباید انجام شود چون برای جنین ضرر دارد.
     نانو در نساجی :

آکاایران: فایده های لباس بارداری از جنس نانو

الیاف پنبه دارای خواص خوبی از قبیل جذب رطوبت، استحکام و نرمی می باشد، از محدودیت های این الیاف می توان به چروک پذیری، لکه پذیری و قابل اشتعال بودن آنها اشاره کرد. محصولات ساخته شده توسط الیاف مصنوعی با اینکه به طور معمول در برابر چروک مقاوم هستند و استحکام بالائی نیز دارند، اما فاقد خصوصیات مناسب منسوجات پنبه ای می باشد. با پیشرفت های انجام شده در زمینه نانوتکنولوژی امکان توسعه و پیشرفت در نسل آینده الیاف پنبه ای به وجود آمده که تکمیل کننده مزایای الیاف پنبه ای و مصنوعی است.
با توجه به توضیحات ارائه شده می توان گفت که نانوتکنولوژی از پتانسیل های بالائی برای سودآور کردن صنعت نساجی و سایر صنایع برخوردار می باشد. در حقیقت این علم در بالاتر بردن ساخت ماشین آلات و فرایندهای نساجی نقش مهمی را داراست. برای مشتری گرا شدن بیشتر محصولات در آینده استفاده از تکنولوژی نانو توصیه می گردد. تحقیقاتی آتی باید براساس توسعه و بهبود مقاومت پارچه ها، از بین بردن چین و چروک و سایر خواص توضیح داده شده برنامه ریزی گردد.
     نانو در بارداری :
فایده های لباس بارداری از جنس نانو -آکالباس بارداری،نانو،لباس بارداری از جنس نانو،امواج الکترومغناطیسی،جنین،نانو در نساجی،نانو در برداری
در این میان نیز در چند سال اخیر پژوهشگران ایرانی همپای دیگر کشورها در تولید علم نانو و دستیابی به فناوری نانو حرکت کرده و اکنون از فناوری نانو در بسیاری از صنایع کشوراز جمله نساجی استفاده می شود.
شرکت توسعه فناوری های نوین سلامت سینا یکی از شرکت های دانش بنیان فعال کشوردر تولید منسوجات با استفاده از فناوری نانو است که توانسته با استفاده از نانو الیاف نقره، لباس بارداری ضد امواج با خاصیت محافظت از ورود امواج الکترومغناطیس به بدن به ویژه به جنین تا 99.9 درصد طراحی و تولید کند.
علی صدیقی مدیرتحقیق وتوسعه شرکت توسعه فناوری های نوین سلامت سینا روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگارعلمی با اشاره به اینکه در تولید این لباس ازنانو ذرات استفاده نشده است، افزود: دراین محصول ازنانو ذرات فلزی مانند الیاف نقره درکنار الیاف طبیعی مثل پنبه و پلی استر استفاده شده است، الیاف نقره علاوه براینکه خاصیت مکانیزم رفلکس را دارد و از ورود امواج به بدن جلوگیری می کند، دارای خواص ضد میکروبی، ضد باکتری و قارچ نیزهست.
وی اظهارکرد:درتولید منسوجات ضد امواج، زیست سازگاری این لباس ها نیزبررسی شده است و چون نانو ذره درداخل آن وجود ندارد، مشکل رهایش درمحیط زیست و داخل پوست بدن نیزندارد.
صدیقی با بیان اینکه نانوذرات به دلیل اندازه بسیارکوچک می توانند وارد پوست شوند، افزود:در محصولات این شرکت دانش بنیان از فلز نقره استفاده کرده ایم که مشکل رهایش و از بین بردن میکروارگانیسم های ایمنی بدن را نداشته باشد.
فایده های لباس بارداری از جنس نانو -آکالباس بارداری،نانو،لباس بارداری از جنس نانو،امواج الکترومغناطیسی،جنین،نانو در نساجی،نانو در برداری
     کارایی بالاتر از نمونه خارجی
صدیقی با اشاره به اینکه شدت استاندارد وجود امواج الکترومغناطیس درخانه از یک تا 10 میکرو وات برروی سانتی مترمربع در نظر گرفته شده است، گفت: محصولات این شرکت توان بازتاب امواج را با هر قدرتی تا 99.9 درصد را دارد؛ در واقع قدرت امواج را از حد استاندارد پایین ترمی آورد تا مشکلی برای بدن به وجود نیاید. میزان رفلکس نمونه خارجی موجود این لباس درصد گزارش شده است.
وی افزود:دراین لباس به هیچ عنوان از ترکیبات کربنی به دلیل اینکه این محصول با پوست در تماس است، استفاده نشده است، زیرا ترکیبات کربنی قابلیت جذب در بدن دارند.تست های سازگاری محصولات این شرکت بررسی و تاییدیه های وزارت بهداشت آن گرفته شده است ودرحال حاضر پروپوزال آن نیزبرای قرار گرفتن این محصول در ردیف کالاهای پزشکی آماده شده است.
صدیقی با اشاره به اینکه تست های کارایی این محصولات در آزمایشگاه های داخلی و خارجی انجام شده است، گفت: تست های ضد میکروبی این محصول نیز از آزمایشگاه های داخل کشورازجمله انستیتو پاستورو دانشگاه تربیت مدرس گرفته شده است؛ همچنین تست زیست سازی این محصول از انستیتو پاستور اخذ شده است.
وی گفت:برای ماندگاری قدرت رفلکس این لباس باید ازمواد شوینده حاوی اکسید کننده وانواع سفید کننده به دلیل استفاده از نقره و تمایل این فلز به اکسید شدن استفاده نشود.برای ماندگاری قدرت رفلکس لباس ها، باید به صورت دستی با دمای 30 تا 40 درجه شست و شو و از فشاردادن لباس و قرار دادن درمعرض نور شدید خورشید جلوگیری شود.
منبع
گردآوری : آتیسام
       اخبار مربوط به نانو :
علم و تکنولوژی با سرعت بسیار بالایی در حال پیشرفت است و میتوان یکی از همین پیشرفت ها را کشف یا اختراع نانو دانست . این پیشرفت به اندازه ای بوده است که به صنعت موتور سازی رسیده و حال می بینیم که شرکت بزرگ یاماها در ساخت اگزوز موتور سیکلتش از این تکنولوژی استفاده می کند . یکی از خاصیت های نانوپوشش متخلخل مقاومت حرارتی تا دمای 700 درجه سانتیگراد است ." href="http://atisam.com/fa/news/7979/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%DA%AF%D8%B2%D9%88%D8%B2-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%DA%A9%D9%84%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B4%D8%B4-%D9%85%D8%AA%D8%AE%D9%84%D8%AE%D9%84" >ساخت اگزوز موتور سیکلت با نانوپوشش متخلخل
را کشف یا اختراع نانو دانست این پیشرفت به اندازه... خاصیت های نانوپوشش متخلخل مقاومت حرارتی تا دمای 700 درجه...
داد که به طیف استفاده کنندگان از فناوری نانو در... به صورت فیلم سرامیکی است با ضخامت نانومتری استفاده کرده... استفاده قرار می گیرد این نانوپوشش شفاف بعد از قرار... مربوط به نانو بیست کشور برتر سال 2015 در تولید...
کد خبر: ۷۹۷۹   تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۲۳

رنگ و پوشش در مورد خودروها وقتی اهمیت می یابد که بارها خراشی رو سطح پوشش خودرو ایجاد شده و در کوتاه مدت سبب افت جلوه ظاهری، و درنهایت منجر به پوسیده شدن، باد کردن و زنگ زدگی بدنه ی فلزی خودرو می شود." href="http://atisam.com/fa/news/7613/%D9%BE%D9%88%D8%B4%D8%B4-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%B6%D8%AF-%D8%AE%D8%B4-%D9%88-%D8%AA%D8%B1%D9%85%DB%8C%D9%85-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%D8%AF" >پوشش خودروی ضد خش و ترمیم پذیر تولید شد
ترکیبات نانوساختار درون روکش های خودرویی مقاومت به خش و... نانوذرات با اشکال گوناگون درون پوشش ها مورد توجه بسیاری... گفت در این تحقیق تأثیر دو نانوساختار پلیمری بر خواص... فوق شاخه ای و ترکیبات سیلیکونی نانو قفسه ای درون...
کد خبر: ۷۶۱۳   تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۱/۲۲

بیست کشور برتر سال 2015 در تولید علم نانو
استت نانو نشان داد که مجموع 130 هزار و 623... نمایه نانو مقالات isi در سراسر جهان در سال 2015...
پایگاه اطلاع رسانی آتیسام مقاله های نمایه شده نانو در... هند دارای سه رتبه برتر در انتشار مقالات نانو در... 0 5 درصد در تعداد مقالات منتشر شده نانو در... در حالی است که در تعداد نانو مقالات منتشر شده...
کد خبر: ۷۰۰۷   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۲۵

درمان از کارافتادگی سلول های بنیادی با داربست های نانوالیاف
فناوری نانو درمان از کار افتادگی ارگان های بدن نظیر... روی داربست های نانوالیافی بوده از اهداف این طرح محسوب... بر داربست نانوالیاف از جنس پلی لاکتیک اسید/ژلاتین پوشش داده...
کد خبر: ۶۹۷۸   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۲۱

تولید پوشش های نانو ساختاری محفاظت کننده حرارتی بدنه فضاپیماها
شهر موفق به تولید پوشش های نانو ساختاری شده اند... نانومتخلخل مغناطیسی از جنس اکسید آهن سنتز شده و عملکرد... استفاده از رنگدانه نانومتخلخل در تهیه رنگ به منظور نفوذ... طرفی نانوتخلخل های موجود در رنگدانه سبب شده تا مقدار...
کد خبر: ۶۹۷۴   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۲۰

.

منبع :