bxs1
معاون درمان وزیر بهداشت گفت: زایمان های بدون درد یکی از زیرمجموعه های زایمان طبیعی است که در اکثر زایشگاه های سراسر کشور امکان انجام زایمان بدون درد را فراهم کرده ایم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز؛محمد حاجی آقاجانی، معاون درمان وزیر بهداشت اظهار کرد: برای ارتقای کیفیت زایمان طبیعی ۱۴ زایشگاه در سطح استان در حال ساخت است و بعضی از آنها (۱۱ مورد) بهره برداری شده و مابقی نیز تا پایان سال به اتمام می رسد. یک ارتقای جدی در کیفیت زایمان طبیعی در استان شاهد خواهیم بود چون در همه شهرهای استان یا زایشگاه افتتاح شده و یا اینکه در حال ساخت است.
وی افزود: زایمان های بدون درد یکی از زیرمجموعه های زایمان طبیعی است که در اکثر زایشگاه های سراسر کشور امکان انجام زایمان بدون درد را فراهم کرده ایم. آن چیزی که باید گسترش پیدا کند فرهنگ استفاده از این نوع زایمان و داشتن متقاضی است.
معاون درمان وزیر بهداشت تصریح کرد: مادران باردار باید این روش را تقاضا کنند و دراکثر مراکز زایشگاهی امکان انجام زایمان بدون درد وجود دارد. کارگاه های آموزشی برای ارتقای زایمان بدون درد نیز برای متخصصان بی هوشی برگزار کردیم تا توانمندی آنها در این زمینه افزایش پیدا کند.

آکاایران: زایمان بدون درد زیرمجموعه های زایمان طبیعیحاجی آقاجانی خبر داد: برنامه جامعی را در سطح اورژانس پیش بیمارستانی و در بیمارستان های کشور برای ایام نوروز تدارک دیده ایم.
وی ادامه داد: سامانه اطلاعاتی برای دسترسی مردم سراسر کشور به اطلاعات اورژانس ها، بیمارستان ها و مراکز درمانی که در ایام نوروز سال گذشته راه اندازی شده بود، امسال با گستردگی بیشتر از طریق سامانه درمان یاب در ایام نوروز برای کل کشور فعال می شود.
معاون درمان وزیر بهداشت بیان کرد: همه مراکز دولتی و بخشی از مراکز خصوصی در ایام نوروز خدمات خود را ارائه می دهند. یکی از برنامه های ویژه در ایام نوروز بحث خدمات شبانه روزی دندانپزشکی است که در همه ۶۰ دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور مراکزی را برای آن آماده کردیم.
حاجی آقاجانی ابراز امیدواری کرد: امیدواریم امسال در ایام نوروز مردم در زمینه خدمات پزشکی و دندانپزشکی با مشکل خاصی مواجه نباشند.
وی خبر داد: برای چهارشنبه سوری به مردم رعایت نکات ایمنی را توصیه می کنیم و اینکه بدانند مهمترین اصل پیشگیری است. خانواده ها باید از کودکان و نوجوانان مراقبت کنند تا این مراسم شاد تبدیل به فاجعه نشود.
معاون درمان وزیر بهداشت گفت: اورژانس ها و بیمارستان های کشور به ویژه مراکز درمان سوختگی در حالت آماده باش برای ارائه خدمات در ایام چهارشنبه سوری هستند ولی خانواده ها خود باید نسبت به رعایت نکات ایمنی اهتمام ویژه ای داشته باشند.

.

منبع :