آکاایران: تاثیرات مخرب قرص های ضد بارداری

قرص های ضد بارداری اثراتی روی خلق و خو، درک احساسات و حالت چهره دارند.

آکاایران: تاثیرات مخرب قرص های ضد بارداری

فارس نوشت :
دکتر «کریستف بازین» در مجله بین المللی پزشکی گفت: قرص های ضد بارداری در خلق و خوی زنان، تنظیم یا ترکیب مشکلات اثرات منفی می گذارد؛ مطالعات اخیر نشان دادند این قرص ها اثرات روانی بسیار حساس و مخرب در جاذبه جنسی و حسادتهای شدید در میان زنان نسبت به همسران خود در بردارد؛ این ارتباط سیستماتیک نیست اما می توان کاملاً آن را مشاهده کرد.
این مطالعه در دانشگاه لیدن هلند انجام شد و نشان داد قرص ضد بارداری می تواند در حالات چهره و احساسات تغییراتی ایجاد کند؛ در این مطالعه از چهره های زنانی که از قرص ضد بارداری استفاده می کردند تصاویری گرفته شد و تغییرات چهره آنان کاملاً مشاهده شد، علاوه بر این مشخص شد این قرص ها باعث تغییر ۵ حس این زنان (شادی، غم و اندوه، ترس، خشم و انزجار) شده است، در واقع دچار افسردگی، عصبانیت، تنفر و انزجار و ترس های بی مورد در آنها شده است.
دکتر «بازن» اضافه کرد: می دانیم قرص های ضد بارداری سطح هورمون خلق و خو را تحت تاثیر قرار می دهد و نقش حساسی در تغییر رفتاری زنان می گذارد، در واقع صفات عمومی زنان را تغییر می دهد.
سایت فرانسوی آموزش و جستجو در رابطه با قرص ضد بارداری در مقاله ای نوشته است: در مطالعاتی که در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۳ انجام شد نشان داد قرص های ضدبارداری اثرات مخرب بر روی پوست و چهره زنان دارد؛ علاوه بر این برخی زنان بر اثر مصرف این قرص ها مبتلا به اضافه وزن و چاقی شده اند که این امر باعث افسردگی آنان شده است.
اولین سایت خبری و بین المللی فرانسوی «لوموند» در ۲۶ ژوئیه سال ۲۰۱۲ در مقاله ای نوشته بود: زنانی که از قرص های ضد بارداری استفاده می کردند به بیماری آکنه مبتلا شده اند.

.

منبع :