آکاایران: دوران بارداری و کار های خانه

اخبار روز دوره بارداری : سه ماه اول بارداری زمانی است که باید احتیاط زیادی به خرج دهید زیرا اغلب سقط جنین ها در این سه ماه رخ می دهد. در این دوران و البته تا پایان دوران بارداری باید مراقب جنین خود باشید و بار سنگین بلند نکنید.

آکاایران: دوران بارداری و کار های خانه

برای خانه داری در دوران بارداری به نکات زیر توجه کنید:
  • برای بلند کردن شیئی از روز زمین دولا نشوید بلکه بنشینید و آن را بردارید.
  • شما باید از ایستادن ممتد و نشستن پیوسته در یک وضعیت بپرهیزید.
  • در بلند کردن وسایل و جابه جا کردن آنها حتی المقدور از شیوه های ایمن برای ستون فقرات استفاده کنید.
  • استفاده از ابرهای فشرده ای که قادرند بدون استفاده از مواد شیمیایی سطوح را تمیز کنند نیز گزینه مناسبی است.
  • اطمینان حاصل کنید منطقه ای از خانه را که تمیز می کنید، تهویه مناسب دارد. در صورت امکان پنجره را باز بگذارید یا هواکش را روشن کنید.
  • از حرکات جهشی و چرخشی دوری کنید و مراقب هوایی که تنفس می کنید نیز باشید.
  • در این دوران بهترین شیوه تمیز کردن سطوح برای شما استفاده از بخار و دستگاه هایی است که به این منظور وجود دارد زیرا بدون استفاده از شوینده های شیمیایی می توانید سطوح را پاکیزه کنید. همچنین این شیوه تمیز کردن به ضد عفونی محیط نیز کمک می کند.
رسیدگی به امور منزل بعد از ۶ ماهگی در صورت عدم رعایت نکات ایمنی - سلامتی، خطراتی را برای مادر و جنین به همراه -دارد.
خانم های باردار به علت سنگینی وزن جنین و مایع داخل کیسه آب، ستون فقرات خود را نمی توانند کاملاً صاف نگاه دارند و گاه حتی سرپا ایستادن های متوالی نیز برای آنها دشوار است. ضمن آنکه ستون فقرات را صاف نگاه داشته با رعایت نکات لازم، می توان بدون ایجاد فشار روی کمر و پاها، کارهای منزل را انجام داد.
برای آنکه تا حد امکان کمتر احساس خستگی کنید، باید با وضعیت صحیح ایستادن و یا خم شدن آشنا باشید. مثلاً دسته جارو برقی یا کف شوی را باید از بالاترین قسمت آن در دست بگیرید، بطوری که تا آنجاکه ممکن است کمرتان صاف بوده زانوها را خیلی کم خم کنید.

.

منبع :