bxs1
حرف وحدیث ها و باورهای درست و غلط بسیاری در مورد بارداری در تابستان وجود دارد. بسیاری از اطرافیان به خانمی که قصد باردارشدن دارد، توصیه می کنند به نحوی برنامه ریزی کند که در تابستان باردار نشود و برخی برعکس تابستان را فصل مناسبی برای بارداری می دانند....

آکاایران: باردارید؟ بیشتر آب بنوشید!

واقعیت این است که بارداری در هر فصل، مزایا و معایب خاص خودش را دارد. احتمال مسمومیت بارداری و فشارخون بالا در تابستان کمتر است اما در مقابل به دلیل گرمی هوا و نیاز بیشتر بدن به آب ممکن است خانم باردار دچار مشکلاتی شود. از جمله تشدید علایم آغاز بارداری تهوع و استفراغ در خانم هایی است که 3 ماهه اول را در تابستان می گذرانند.
معمولا به خانم های باردار توصیه می کنیم برای کاهش این علایم موادغذایی خشک مثل بیسکویت یا نان خشک مصرف کنند و کمتر مایعات بنوشند اما در تابستان برای پیشگیری از کم آبی و به دلیل گرمای هوا و تعرق بیشتر مصرف بیشتر مایعات جزو ضروریات است. این مساله می تواند باعث افزایش حالت تهوع در خانم های باردار شود. درصورتی که 3 ماهه دوم و سوم بارداری با تابستان تقارن پیدا کند، از آنجا که سوخت وساز انرژی بدن بالاتر می رود، خانم های باردار ممکن است نسبت به اطرافیان بیشتر احساس گرما کنند و تحملشان نسبت به گرما و محیط های بسته کمتر شود. اگر اواخر بارداری به تابستان بیفتد، چون تعریق بیشتر است میزان مایع اطراف جنین نیز کاهش می یابد و این مساله روی رشد و وزن گیری جنین تاثیرگذار است. برای پیشگیری توصیه می شود خانم های باردار مصرف مایعات را بیشتر کنند و در خانه بمانند.
مساله آخر و البته قابل پیشگیری، افزایش احتمال بروز ماسک بارداری است. این لک ها گرچه به دلیل تغییرهای هورمونی بروز می کنند اما با قرار گرفتن در معرض آفتاب، تشدید می شوند و لازم است خانم ها توجه ویژه ای به مصرف ضدآفتاب ها داشته باشند و ترجیحا در ساعت های اوج آفتاب از خانه خارج نشوند و از کلاه و پوشش مناسب در باقی ساعات استفاده کنند.

.

منبع :