آکاایران: بهتر است خانم هایی که قصد باردارشدن دارند قبل از هرچیز به فکر سلامت خود باشند و از لحاظ سلامتی خود را چکاب کنند و با این کار مانع بروز ناهنجاری در فرزندشان شوند و با خیال راحت دوران بارداری را سپری کنند.

زهره سالاری متخصص زنان با اشاره به این که زنان قبل از شروع بارداری باید چکاپ کلی شوند تا مادران موفقی شوند و از بروز مشکلات قابل پیش بینی جلوگیری شود، گفت: قبل از شروع بارداری مادر نباید زمینه بیماری داشته باشد و با همسر فامیل نباشد، سابقه کودکان ناهنجار در خانواده را نداشته باشند و اینها همه جزء مشاوره قبل از دوران بارداری می باشد.

سالاری ادامه داده است: زنان سابقه صرع، دیابت، فشارخون، تیروئید، تنبلی تخمدان، نازایی و جراحی‌های شکمی نداشته باشند.

این متخصص تصریح کرده است: اولین توصیه‌ای که ما به زنان می‌کنیم این است که در دوران شروع بارداری تیغه عصبی خوبی داشته باشد چون این تیغه عصبی را به کودک می‌رساند و وظیفه‌اش این است که تا دچار ناهنجاری‌ در ستون فقرات و ستون عصبی نشود و توصیه دیگر این است که مریض مشکل و یا سکته‌ای از قبل نداشته باشد و اینها همه قبل از بارداری انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرده است: باید چکاپ کلی از مریض داشته باشیم و بهتر است این چکاپ کامل از ایمنی‌هایی برپستوپلاسمو و بیماری سرخرگ و تیروئید و هپاتیت که باید ناشتا چک شود و نیز عملکرد‌های کلیوی و آزمایشات نسبت به قند، ادرار، شمارش گلبول‌های قرمز خونی انجام شود که اینها همه اقدامات قبل از بارداری به حساب می‌آیند

تهیه و گردآوری : گروه دوران بارداری پرداد /

.

منبع :