آکاایران: بهترین و بدترین فصل ها برای باردار شدن

آکاایران: کارشناسان اعلام کرده‌اند، بهترین زمان در سال که شانس باروری در آن بسیار بالا می باشد ماه دسامبر (آذرماه)می باشد. لازم به ذکر است کارشناسان این نتایج را با تحقیق بر روی 52 میلیون بارداری در بیش از 12 سال به دست آورده‌اند.

اثرات فصلی بر افزایش یا کاهش قدرت باروری زوجین اثرگذار می باشد. فصول تابستان خطرناکترین زمان برای اقدام به باروری می باشد، زیرا بدن مادر به ویژه در ماه‌های اول بارداری به شدت آسیب پذیر است و به دلیل تجمع گروه گیاهان و وجود انواع آفت کش‌ها در هوا احتمال سقط جنین و یا بروز مشکلات حین بارداری بیشتر از ماه‌های سرد سال خواهد بود.

همچنین کارشناسان مواد شیمیایی، اندازه ویتامین D دریافتی توسط مادر را به ویژه در درمان ناباوری توسط روش IVF، بسیار مؤثر می‌دانند و هشدار داده‌اند مواد شیمیایی موجود در آفت‌کش‌ها، سوخت خودروها و سایر موادشیمیایی صنعتی بزرگترین علت بروز نقایص مادرزادی و بروز معلولیت در کودکان می باشد.

کارشناسان توصیه می کنند، زوجین در صورت تمایل به باروری در فصول سرد سال علاوه بر رعایت رژیم غذایی سالم، حتماً از نورآفتاب و یا با تجویز پزشک، مکمل ویتامینD، بهره بگیرند.

تهیه و گردآوری : گروه دوران بارداری پرداد /

.

منبع :