آکاایران: درمان ویار بارداری با روش های سنتی

آکاایران: اکثر خانم ها در دوران بارداری دچار حالت ویار و یا همان تهوع های ناشی از تغییرات هورمونی و گاها کمبود ویتامین هستند. این حالت گاهی بسیار آزاردهنده میشود . در این مطلب سعی شده برخی روش های سنتی برای از بین بردن یا کاهش ویار بارداری آموزش داده شود.

نان برشته خشک برای درمان ویار بارداری
یکی از راه‌های درمان ویار یا بیماری صبحگاهی زنان باردار، خوردن یک نان برشته خشک یا یک بیسکوییت شور هنگام صبح همراه با چای کم رنگ است. این کار باعث کم شدن دل آشوبه زنان باردار شده و آنها را آرام خواهد کرد.

ماش بو داده برای درمان ویار بارداری
ماش بو داده که فقط یک مرتبه و به آرامی خورده شود، تمایل زیاد به استفراغ کردن را برطرف میکند وحالت تهوع را بهبود میدهد.

آب پرتقال تازه برای درمان ویار بارداری
آب پرتقال تازه همراه با عسل یا دم کرده پوست پرتقال با عسل نیز برای کمتر شدن حالت تهوع صبحگاهی و درمان ویار مفید است.

میوه‌هایی مانند سیب، به، انار، خرما یا سنجد
مصرف سنجد کمی نارس و یا خرمای کمی نارس، خرمالوی خیلی کامل نرسیده، به یا سیب خوب نرسیده و کمی ترش نیز می‌توانند برای کاهش ویار مفید باشند. توصیه می‌شود صبح ناشتا یک تکه کوچک از این میوه‌ها خورده شود.

زنجبیل برای درمان ویار بارداری
استفاده از دمکرده زنجبیل یا خوردن پولکی و شکلات‌های زنجبیلی نیز برای کاهش ویار مفید است.

پودر گل میخک برای درمان ویار بارداری
2 تا 3 عد گل میخک را پودر کنید و به آن یک لیوان آب داغ اضافه کنید و به مدت 15 تا 20 دقیقه آرام به هم بزنید. بگزارید این مخلوط سرد شود و محلول را جرعه جرعه بخورید.

مخلوط زیره + نبات + هل برای درمان ویار بارداری
مخلوط زیره، نبات و هل به نسبت مساوی نیز از دیگر روشهای درمان ویار با طب سنتی است. برای این منظور، این مواد را با یکدیگر آسیاب کرده و بعد از هر وعده غذا یک قاشق چای‌خوری قورت بدهید. همچنین میتوانید زیره را بو دهید و با مرزه مخلوط کنید و بعد از غذا به میزان خیلی کمی از آن بخورید یا اینکه دو قاشق غذاخوری زیره سبز را با سه قاشق غذاخوری شکر مخلوط و آسیاب کنید تا به صورت پودر دربیاید و بعد از هر وعده غذایی، یک قاشق چای‌خوری از این مخلوط را در دهان بگذارید
تا کم‌کم و آرام‌آرام حل شود و جلوی حالت تهوع شما را بگیرد.

درمانهای خانگی ذکر شده در بالا تا حدود زیادی میتوانند حالت تهوع شما را بهبود و به درمان ویار دوران بارداری شما کمک کنند، با توجه به اینکه دوران بارداری دوران حساسی بوده و مصرف هر نوع دارویی از داروهای شیمیایی گرفته تا داروهای گیاهی بایستی زیر نظر متخصص باشد، توصیه میشود برای برخی درمانهای با طب سنتی ، حتما به متخصص مراجعه کنید.

.

منبع :