آکاایران: نشانه های حامله شدن زن ها
در این مقاله به نشانه های اینکه چگونه بفهمیم حامله شده ایم می پردازیم در آکا ایران دنبال کنید .

آکاایران: نشانه های حامله شدن زن ها


اولین نشانه اینکه چگونه بفهمیم حامله شده ایم؟

برای بسیاری از خانم ها، به تاخیر افتادن قاعدگی، بهترین و اولین دلیل بر بارداری آنهاست. اما از قدیم گفته اند هر گردی گردو نیست و به تعویق افتادن دوره های ماهانه، حتی تا یک ماه و بیشتر از آن، دلا یل متعددی ممکن است داشته باشد.تغییرات رژیم غذایی، ورزش شدید، مسافرت و اضطراب هر کدام می تواند باعث تاخیر دوره های ماهیانه شود. بسیاری از خانم ها نیز اصلا دوره های منظمی ندارند و به همین علت نمی توانند دوره بعدی را پیش بینی کنند تا در صورت تاخیر، به بارداری مشکوک شوند.


 اشتباه نکنید

همانطور که عقب افتادن دوره های قاعدگی نمی تواند دلیلی قطعی بر قاعدگی باشد، هر خونریزی هم قاعدگی به حساب نمی آید. ممکن است شما باردار باشید، اما فکر کنید که دوره پریود خود را داشته اید، در صورتی که این طور نباشد. زمانی که یک تخمک تازه بارور شده به دیواره رحم می رسد، ممکن است باعث خونریزی کمی شود. معمولا این حالت چند روز قبل از زمانی اتفاق می افتد که اگر باردار نبودید و در آن زمان باید پریود می شدید. در صورتی که شما در دوره های معمولی خود خونریزی شدیدی نداشته باشید، احتمالا این خونریزی را با دوره های خود اشتباه می گیرید.

بدن در شرایط دیگری هم چنین واکنشی از خود نشان می دهد و آن هم در هفته های اول بارداری است. در دو هفته اول بارداری، به دلیل نوسانات شدید سطح هورمون در بدن، رحم دچار خونریزی کمی ، شبیه پریود، می شود. همچنین عفونت و یا پولیپ های رحمی با رشد غیرعادی می تواند باعث خونریزی های این چنینی شود. اما علامت های دیگری هم وجود دارد که در کنار عقب افتادگی پریود می تواند دلیل خوبی برای تشخیص زود هنگام حاملگی باشد.

 نشانه های بعدی حامله شدن زن

خستگی شدید در هفته های اول تا ششم می تواند دلیل بارداری باشد. همین طور حساس شدن سینه ها، حالت تهوع با استفراغ یا بدون آن به خصوص صبح ها، که در ۱۰ تا ۲۰ درصد بارداری ها وجود دارد، از دیگر نشانه های حاملگی است.

همچنین بسیاری از خانم ها در ابتدای بارداری دچار یبوست، گاز معده و یا نفخ می شوند و احساس درد و گرفتگی در ناحیه شکم دارند. در کل، ممکن است که یک خانم باردار تمام این حالات را تجربه کند یا حتی هیچ کدام این مشکلات را نداشته باشد.
اما عده ای، عوارض دیگری مثل تکرر ادرار (هفته ۶ تا ۸ بارداری)، نوسانات رفتاری و افزایش ترشحات واژن را هم پشت سر می گذارند.

حتی ممکن است خانمی در ماه های اولیه بارداری میل زیادی به خوردن غذا داشته باشد و یا برعکس، از غذا متنفر شود! تمام این حالات در افراد مختلف متفاوت است و چه بسا، یک خانم طی دو بارداری حالات متفاوتی را تجربه کند.

 و باز هم تصوراتی که به اشتباه به عنوان حاملگی میتوان نام برد

حالاتی مثل حالت تهوع و سرگیجه، هم می تواند به خاطر حاملگی ایجاد شود و هم از عوارض مسمومیت غذایی یا یک عفونت روده ای باشد و همین طور احساس خستگی و کوفتگی در بدن، ممکن است از افسردگی، سرماخوردگی یا آنفلوآنزا ناشی شود.

 راه سریع تر و دقیق تر فهمیدن حامله بودن

برای اینکه شما بتوانید واقعا از بارداری مطمئن شوید راه دیگری هم وجود دارد: آزمایش خون و ادرار. اگر شما احتمال می دهید میزبان یک مهمان کوچولو هستید، بهتر است هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کنید. آزمایش خون می تواند حاملگی را حتی در ۶ یا ۷ روز اول آن، مشخص کند و ۱۰ روز بعد از بارداری، بررسی احتمال حاملگی از طریق آزمایش ادرار نیز امکان پذیر است. آزمایش خون و ادرار، هر دو، با اندازه گیری هورمون HCG که فقط در بدن زنان باردار ترشح می شود، امکان تشخیص بارداری را بسیار راحت تر می کند.

 هرچه سریع تر، بهتر

آگاهی سریع تر از وجود جنین در رحم این مزیت را دارد که مادر می تواند هر چه سریع تر، شرایط مناسب برای گذراندن دوران بارداری سالم را به وجود آورد. این شرایط مراجعه منظم به پزشک در تمام طول بارداری و آزمایش برای اطمینان از رشد مناسب جنین را شامل می شود. در صورتی که مادر احساس کند تحرکات فرزندش کم و یا متوقف شده، مراجعه سریع به پزشک از خطرات بعدی جلوگیری می کند. آزمایش های پزشک هم می تواند با مشاهده تغییرات فشارخون و میزان مواد شیمیایی خون و ادرار مادر و تغییرات وزن وی، وضعیت جنین را کنترل کند.
منبع: channel telegram
.

منبع :