آکاایران: توصیه هایی برای زیبایی بعد از زایمان

آکاایران: اگر شما هم از این دسته افراد هستید که توضیح داده شد ، خوب است بدانید همه چیز به خودتان بستگی دارد.
پس از زایمان، ماهیچه های شکم کاملا شل می شوند و پوست اضافی زیادی باقی می ماند. برخی زنان با این که وزنشان متناسب می شود و تقریبا به وزن پیش از بارداری و زایمانشان برمی گردند، ولی تناسب بدنشان به هم می خورد و شکمشان تو نمی رود.
در برخی زنان خاصیت کششی پوست کم است و پوست هنگام بارداری خیلی زود دچار کشیدگی و خطوطی به نام استریا می شود که پوست شکم را خط خطی می کند؛ درحالی که در برخی زنان خوش شانس، این خطوط اصلا ایجاد نمی شود.
بلافاصله بعد از زایمان طبیعی، حدود 5 تا 6 کیلوگرم از وزن مادر کاهش می یابد. در طول 6 هفته اول بعد از زایمان، 2 تا 3 کیلوگرم دیگر وزن کاهش پیدا می کند. بیشتر خانم ها در 6 ماه بعد از زایمان به وزن قبل از بارداری خود می رسند.

عواملی که بر روند کاهش وزن بعد از زایمان تاثیر دارند،
* بارداری اول، شیر دادن به نوزاد، برگشت زود هنگام به کار خارج از خانه و… هستند.

* در ضمن توجه کنید که ماه ها بعد از زایمان، امکان جمع شدن پوست وجود دارد. استفاده از کرم های آب رسان به پوست یا مرطوب کننده به جمع شدن شکم و پوست کمک می کند.

* بستن شکم پس از زایمان به جمع شدن سریع تر آن کمک می کند. گن هایی به بازار آمده اند که مخصوص همین کار هستند و شما می توانید آنها را پس از زایمان بپوشید. نکته اصلی استفاده صحیح از این گن هاست. حتما از سایز مناسب خود استفاده کنید و در صورت ایجاد درد و ناراحتی هنگام پوشیدن آن، از انتخاب سایز صحیح مطمئن شوید.
برای اطلاع از سایز دقیق خود به جدول سایزبندی این محصولات مراجعه کنید. حتما محصولاتی را بخرید که مطابق اصول بهداشتی تولید شده و یک لایه کتان داخلی داشته باشند که در تماس مستقیم با پوست باشد و ایجاد حساسیت نکند.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

.

منبع :