<>
انواع تغییرات پوستی در دوران بارداری  -آکاانواع تغییرات پوستی در دوران بارداری  -آکا

آکاایران: انواع تغییرات پوستی در دوران بارداری

سلامت پوست یکی از موارد مهم مورد توجه اکثر خانمها است که برای شفافیت و زیبایی آن اغلب روشهای مختلفی را آزمایش می کنند. سلامت پوست خانمها در دوران بارداری تحت تاثیر تغییرات هورمونی بدن شان دچار مشکلات و تغییراتی می شود که اغلب خانمها نسبت به آنها شاکی هستند و حساسیت به خرج می دهند. در این مطلب به این تغییرات پرداخته ایم.

تغییرات سلامت پوست در بارداری

به گزارش پورتال رنگی به نقل از روزنامه خراسان، در این مطلب با این تغییرات بیشتر آشنا می شویم:

* پوست شفاف: در این دوران بدن زن تحت تغییرات هورمون های متعددی قرار می گیرد. به دلیل این تغییر در سطوح هورمونی ، پوست روغن بیشتری تولید می کند بنابراین براق تر می شود. بدین ترتیب، این تغییر هورمونی ظاهر زیبا و سالمی به پوست می دهد.

* خون رسانی افزایش پیدا می کند: در سه ماهه دوم بارداری چهره مادر شروع به درخشیدن می کند. با رشد جنین در داخل رحم مادر، خون رسانی به تمام بدن ، افزایش پیدا می کند.
این افزایش خون رسانی تقریباً ۵۰ درصد بیشتر از حد معمول است و نقش مهمی در شاداب شدن پوست مادر دارد.

انواع تغییرات پوستی در دوران بارداری  -آکاانواع تغییرات پوستی در دوران بارداری  -آکا
<>
انواع تغییرات پوستی در دوران بارداری  -آکاانواع تغییرات پوستی در دوران بارداری  -آکا

* عادت غذایی سالم برای زیبایی پوست: یکی دیگر از مواردی که نباید دست کم گرفته شود، تغییر در رژیم غذایی روزمره مادر است. مادر دراین دوران خود را ملزم به مصرف غذاهای سالم تر و آب میوه و سبزی های تازه، میوه و مکمل هایی مانند اسیدفولیک، مولتی ویتامین و … می کند.این تغییرات باعث شادابی پوست وی می شود.

*لکه های تیره روی پوست : درحالی که بسیاری از زنان از داشتن پوست خوب در این دوران لذت می برند ممکن است برخی دچار لکه زایمان شوند.این لکه های تیره روی صورت خیلی به چشم می آید و باعث ناراحتی می شود.

* هیپرپیگمانتاسیون پوست: علاوه بر استروژن و پروژسترون ، به علت افزایش ملانوسیت نوعی تحریک کننده هورمون ،هیپرپیگمانتاسیون در زنان باردار اتفاق می افتد. این مشکل بیشتر در زنان باپوست های تیره دیده می شود.هرچند که برخی از زنان دارای پوست روشن نیز دچار این مشکل می شوند.

*آکنه روی پوست: آکنه دوران بارداری برای زنانی که پوست چرب دارند می تواند مشکل ساز باشد.پروژسترون اضافه در بدن به افزایش تولید غدد چربی منجر می شود و درنتیجه فرد دچار آکنه دوران بارداری می شود.

پورتال رنگی – انواع تغییرات پوستی در دوران بارداری

.

منبع :