bxs1

ادویه نیز مانند سبزیجات نقشی مهم در پخت و پز دارد.
ادویه به ریشه، سبزیجات و موادی گفته می شود که به غذا افزوده می شود تا طعم آن را تغییر دهد. ادویه نه تنها برای طعم دادن بلکه برای تغییر رنگ نیز استفاده میشوند.

bxs2 bxs3

زردچوبه در دوران بارداری بسیار مفید است. این ماده خاصیت مسکن و کاهش مشکلات پوستی دارد. این ماده طبیعی از آسیب های الکل، مواد شیمیایی و قرص ها به کبد جلوگیری می کند. همچنین باعث کاهش استرس می شود. روزانه می توانید تا هشت گرم زردچوبه مصرف کنید. 

bxs4

زنجبیل برای درمان حالت تهوع بارداری و استفراغ در دوران بارداری مفید است. برای درمان حالت تهوع می توانید روزی یک گرم زنجبیل به مدت چهار روز متوالی مصرف کنید. مطالعات نشان می دهد این ماده باعث درمان حالت تهوع شود.

ادویه های ممنوع دوران بارداری

bxs5

فلفل سیاه منبعی غنی از کروم است که برای خانم باردار مورد نیاز است. مقدار کم کروم باعث افزایش قند خون و کلسترول می شود که باعث دیابت و بیماری های قلبی می شود. مطالعات نشان می دهد دیابت ناشی از بارداری را می توان با مصرف مرتب کروم کاهش داد. مقدار مناسب فلفل سیاه در روز سی میکروگرم می باشد.

ادویه های ممنوع در دوران بارداری  -آکاادویه های مجاز دوران بارداری

bxs6

می توانید چای هل در دوران بارداری مصرف کنید. این ماده به کاهش حالت تهوع کمک میکند.

bxs7

جعفری تازه غنی از فولات است. خانم باردار به فولات برای رشد مغز، تقسیم سلولی و سنتز دی ان آ نیاز دارد. مقدار مناسب فولات در رژیم غذایی برای جلوگیری از نقص لوله عصبی لازم است.

ادویه های ممنوع دوران بارداری

bxs8 bxs9

دانه های شنبلیله باعث تحریک رحم می شوند بنابراین برای خانم باردار ممنوع می باشد. همچنین مصرف دانه های شنبلیله باعث استفراغ، نفخ و اسهال می شود. مقدار زیاد این ماده باعث عقب ماندگی جنین می شود.

ادویه های ممنوع در دوران بارداری  -آکاادویه های مجاز دوران بارداری

bxs10

از مصرف این ماده در دوران بارداری اجتناب کنید زیرا باعث سقط جنین می شود. همچنین این ماده برای جلوگیری از بارداری مصرف می شود و باعث کم خونی می شود.

bxs11

سیر حاوی مواد سمی می باشد به همین دلیل در بارداری توصیه نمی شود. همچنین اگر به مقدار زیاد مصرف شود باعث سوزش معده و خونریزی می شود.

ادویه های ممنوع دوران بارداری

bxs12

گلپر باعث رقیق شدن خون می شود به همین دلیل در دوران بارداری توصیه نمی شود.

ادویه های ممنوع در دوران بارداری  -آکاادویه های مجاز دوران بارداری

bxs13

چای نعناع باعث شل شدن رحم و سقط جنین می شود. همچنین روغن نعناع در دوران بارداری باعث شروع خونریزی می شود بنابراین بهتر است پیش از مصرف هر گونه نعناع مراقب باشید. 

.

منبع :