آکاایران: آیا باردار هستید؟ آیا دکتر شما افزایش مصرف کلسیم را به شما توصیه کرده است؟ اگر باردار هستید و مصرف کلسیم به شما توصیه شده است، این مطلب را مطالعه کنید.

مصرف کلسیم در دوران بارداری امری ضروری است زیرا باعث تشکیل اسکلت نوزاد می شود. عدم دریافت کلسیم به مقدار کافی می تواند باعث افزایش احتمال پوکی استخوان در سنین بالا شود. بنابراین تنها کاری که شما باید در طول بارداری انجام دهید، کنترل رژیم غذایی و افزایش کلسیم ذخیره در بدن می باشد. در ادامه ده منبع غنی از کلسیم که در طول بارداری توصیه می شود ذکر شده است.

bxs1

شیر یکی از منابع غنی از کلسیم می باشد که محبوب تمامی سنین می باشد. خوردن یک لیوان شیر در ابتدای روز بهترین راه برای متناسب ماندن بدن شما است. نه تنها شیر، بلکه سایر فرآورده های لبنی از جمله ماست، پنیر و ... نیز سرشار از کلسیم می باشند. بنابراین در صورتی که نسبت به لبنیات آلرژی ندارید، مقدار زیادی شیر و لبنیات در طول روز و به خصوص در دوران بارداری مصرف کنید.

bxs2

مصرف کلسیم در بارداری

هنگامی که صحبت از منابع کلسیم می شود، مرکبات را از یاد نبرید. مرکبات بهترین منبع کلسیم می باشد و در صورتی که تمایل به مصرف لبنیات ندارید مصرف مرکبات به شما توصیه می شود. در کنار کلسیم، مرکبات غنی از آنتی اکسیدان ها مثل ویتامین ث می باشند. ویتامین ث باعث افزایش ایمنی بدن و بارداری سالم می شود.

bxs3

بارداری

میوه مرموزی که غنی از انرژی و مواد مغذی می باشد. خرما غنی از کلسیم می باشد و باعث سلامتی دندان ها و استخوان های شما می شود. خرما در تمام طول سال در فروشگاه ها یافت می شود. در صورتی که تمایل به شیرینی جات دارید مصرف خرما به عنوان محصولی سالم توصیه می شود.

bxs4

کلسیم در بارداری

انجیر خشک یک میان وعده بسیار عالی است. انجیر نه تنها غنی از کلسیم است بلکه دارای مقدار زیادی فیبر نیز می باشد. این محصول نه تنها باعث محکم شدن استخوان های جنین موجود در رحم شما می شود بلکه شما را از شر یبوست روزانه و مشکلات آن رها می کند.

bxs5

کلسیم

سبزی برگ دار سبز رنگ یکی از اعضای خانواده کلم ها می باشد. این محصولی جزئی جدایی ناپذیر از غذاهای چینی می باشد. بنابراین تمام خانم هایی که تمایلی به مصرف لاکتوز ندارند یا از طعم شیر گاو لذت نمی برند می توانند در رژیم غذایی خود از این محصول استفاده کنند.

bxs6

مواد غذایی حاوی کلسیم در بارداری  -آکامواد غذایی حاوی کلسیم

فرنی جو حاوی مواد مغذی فراوانی از جمله کلسیم، ویتامین ب 2، کربوهیدرات، فولیک اسید، پتاسیم و ... است. این غذا صبحانه ای سالم است که باعث پر شدن معده شما می شود و تا ساعت ها احساس گرسنگی نمی کنید.

bxs7

شکل ظاهری این محصول مشابه کلم می باشد و غنی از کلسیم است. این محصول به صورت سالاد  و چیپس قابل مصرف است. بنابراین به خانم ها توصیه می شود جهت جبران کمبود کلسیم در بارداری از این محصول استفاده کنند.

bxs8

مصرف کلسیم در بارداری

بادام آجیلی سرشار از کلسیم و ویتامین ای می باشد. افزودن آن به رژیم غذایی در بارداری نتایج مطلوبی به دنبال دارد.

bxs9

بارداری

مصرف کلم بروکلی در بارداری مقدار زیادی کلسیم به بدن شما می رساند. افزودن این سبزی به غذا باعث خوش رنگ و روی شدن غذای شما می شود.

bxs10

کلسیم در بارداری

توفا منبعی غنی از کلسیم است که در طول بارداری توصیه می شود و در بین کلیه محصولات مقام اول محبوبیت در جهت تناسب اندام را دارد. این ماده غنی از کلسیم، منیزیم، پروتئین، آهن و ... است. توفا سرخ شده، توفا و سبزیجات به همراه سس بادام زمینی غذاهایی است که می توان با توفا تهیه کرد.

رژیم غذایی خود را در بارداری با استفاده از مواد مغذی ذکر شده غنی از کلسیم کنید تا نوزادی سالم داشته باشید.

منیع: www.momjunction.com

.

منبع :