آکاایران: وزن گیری نوزاد در ماه های مختلف

آکاایران: در این مقاله نکاتی درباره وزن گیری نوزاد در ماه های مختلف و تغذیه او بیان شده است.

bxs1

در این مرحله نوزاد بسیار حساس است. اگر نوزاد پس از تولد چند اونس کاهش وزن داشت نگران نشوید. نوزاد سالم ده یا دوازده روز بعد وزن کاهش یافته را کسب می کند.
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک. اگر نوزاد واکنش های آلرژیک نشان داد به پزشک اطلاع دهید. شاید حساسیت نوزاد بخاطر نوع شیر خشک یا موادغذایی که شما می خورید است.

افزایش قد

bxs2

از الان تا شش ماهگی، نوزاد هر هفته پنج یا هفت اونس افزایش وزن و هر ماه یک اینچ افزایش قد دارد. اگر تغذیه نوزاد مناسب باشد، به طور پیوسته افزایش وزن خواهد داشت.
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک. زمان شیر خوردن و مقدار شیری که نوزاد در هر بار می خورد قابل پیش بینی نیست. در این سن نوزاد هشت تا دوازده بار در روز، هر دو یا سه ساعت شیر میخورد. 

افزایش وزن

bxs3

نوزاد هر هفته به طور پیوسته افزایش وزن دارد. برای مطمئن بودن از تغذیه مناسب نوزاد، به پزشک متخصص مراجعه کنید. در برخی موارد، نوزاد به خوبی شیر نمی خورد یا شما به مقدار کافی شیر ندارید.
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک. تا چهار ماهگی یا شش ماهگی، غذای جامد به نوزاد ندهید. غذای جامد در سن پایین مشکلات سیستم گوارشی ایجاد می کند.

غذاهای جامد

bxs4

در این مرحله، افزایش وزن نوزاد در هر هفته از شش اونس به چهار اونس کاهش می یابد. بنابراین از این ماه به بعد، افزایش وزن نوزاد دو اونس در هفته خواهد بود.
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک. شیر دادن نوزاد به پنج تا هشت بار در روز کاهش می یابد. نوزاد شیرخوار از نوزادی که شیر خشک میخورد، بیشتر در روز شیر می خورد. نوزاد در طول شب برای شیر خوردن از خواب بیدار می شود.

شیر خشک

bxs5

در اواخر این ماه، نوزاد آمادگی خوردن غذاهای جامد را دارد. علائم آمادگی نوزاد شامل: نوزاد می تواند سر خود را بالا نگه دارد، می تواند با تکیه دادن بنشیند و نسبت به غذاهایی که شما می خورید علاقه نشان می دهد. اگر نوزاد آمادگی کافی ندارد، او را مجبور به خوردن غذاهای جامد نکنید.

 شیر مادر

 

bxs6

در این ماه، نوزاد دو برابر وزن زمان تولد را دارد. از پزشک قد و وزن مناسب نوزاد را بپرسید. اگر وزن نوزاد کم است، راه های افزایش وزن را مطالعه کنید. 
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک و غذاهای جامد مخصوص نوزادان. اگر پزشک با غذاهای جامد موافق است، به نوزاد بدهید. قانون خاصی برای غذاهای اولیه وجود ندارد اما سعی کنید در ابتدا غذاهای جامد را با شیر خشک یا شیر مادر مخلوط کنید و به نوزاد بدهید. اگر نوزاد هنوز تمایلی به غذاهای جامد ندارد، چند هفته صبر کنید.

وزن گیری نوزاد در ماه های مختلف  -آکاوزن گیری نوزاد

bxs7

از شش ماهگی نوزاد هر ماه نیم اینچ افزایش قد و هفته ای سه تا پنج اونس افزایش وزن خواهد داشت.
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک به همراه غذاهای جامد. اگر هنوز غذای جامد به نوزاد نداده اید، الان زمانش رسیده است. سعی کنید بین غذاهای جدید سه روز فاصله بیفتد. بنابراین اگر حساسیتی مشاهده کنید می توانید دلیلش را بفهمید. اسهال و جوش های صورت نوزاد علائم حساسیت غذایی است. 

bxs8

وزن نوزاد در هر ماه دو اونس افزایش می یابد. اگر افزایش وزن نوزاد کمتر از این بود یا در یک ماه شش پوند افزایش وزن داشت به پزشک اطلاع دهید.
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک. میوه ها، سبزیجات و گوشت چرخ شده. اگر خودتان برای نوزاد غذا درست می کنید، می توانید از ادویه ها نیز استفاده کنید زیرا نوزاد از طریق شیر شما به طعم ادویه ها عادت کرده است.

bxs9

در این ماه، نوزاد سه برابر زمان تولد وزن دارد. 
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک. پوره. تخم مرغ نیمرو، مقدار کمی ماکارونی، سبزیجات، پنیر و میوه های رسیده. 

افزایش قد

bxs10

برای کنترل وزن نوزاد، بین صبحانه و ناهار و ناهار و شام به نوزاد میا وعده بدهید.
تغذیه نوزاد: شیر مادر یا شیر خشک. پوره. به نوزاد از غذای خود بدهید فقط مراقب غذاهای سفت و جویدنی باشید.

افزایش وزن

bxs11

نوزاد در این سن چهار دست و پا میکند و سعی می کند با استفاده از میز، صندلی و پای شما بایستد. چهار دست و پا کردن انرژی زیادی می سوزاند بنابراین سرعت افزایش وزن کم می شود.
تغذیه نوزاد: سبزیجات و قطعات کوچک میوه های سفت مانند سیب مناسب می باشد. در سن، نوزاد شیر مادر و شیر خشک می خورد.

غذاهای جامد

bxs12

در این سن، نوزاد سه برابر زمان تولد وزن دارد و قدم های اولش را برمیدارد.

شیر خشک

.

منبع :