آکاایران: من می دانم برای داشتن شکم و پهلو صاف باید رژیم غذایی خود را اصلاح کنم و بطور منظم ورزش کنم. این ها را کاملا حفظ شده ام. اما چکار کنم که راحتر و سریعتر سر معده و شکم صافی داشته باشم؟

بله کاملا حق باشماست. مسلما داشتن برنامه غذایی و ورزش هوازی و استقامتی بصورت ترکیبی می تواند به داشتن شکم و پهلو صاف کمک کند اما یک راه کمک کننده نیز در کنار این راه ها وجود دارد. در اینجا به دومطالعه اشاره میکنیم که دو روش یا بهتر بگم دو رژیم غذایی صاف کردن شکم را به شما معرفی میکند. اما قبل از خواندن این دومطالعه مانند مقالات قبل حنما با متخصص تغذیه خود مشورت کنید و بصورت سزز خود به هیچ عنوان رژیم غذایی نگیرید.

مطالعه انجام شده در این زمینه:

این مطالعه در سال 2007 انجام شد و سه نوع رژیم غذایی متفاوت در این افراد بررسی شد که این مطالعه مدعی است که این رژیم ها باعث حرکت بیشتر چربی در ناحیه شکم و پهلو میشود.

لاغر شدن شکم

ماه اول: رژیم غذایی پر کربوهیدرات و کم چرب

این رژیم غذایی باعث کاهش وزن میشود. رژیم غذایی شامل 65 درصد کل کالری از کربوهیدرات، 20 درصد کل کالری از چربی و 15 درصد از پروتئین می باشد.

ماه دوم: رژیم غذایی غنی از اسیدهای چرب تک غیر اشباع

این برنامه غذایی بسیار شبیه رژی غذایی مدیترانه ای است. شامل 47 درصد کالری از کربوهیدرات، 37 درصد از چربی، 15 درصد کالری از پروتئین است. بیشترین منبع روغن این رژیم از روغن زیتون می آید. آواکادو و مغزیجات از جمله منابع غذایی غنی از اسیدهای چرب تک غیراشباع است.

نتیجه: بعد از یک ماه محققین از دستگاه اشعه ایکس استفاده کردند که توزیع چربی بدنی در قسمت های مختلف سنجیده شد. زمانیکه شرکت کنندگان رژیم غذایی خود را از رژیم پر کربوهیدرات به رژیم پر چرب عوض کردند. حرکت عجیب چربی در قسمت شکم و پهلو این افراد دیده شد.

آب کردن شکم و پهلو شما 

لاغری شکم

اما شما چطور می توانید از این مطالعه برای آب کردن شکم و پهلو خود استفاده کنید؟ براساس این مطالعه 3 راه آسان را برای آب کردن شکم و پهلو به شما ارئه می دهیم:

1-از مصرف سالاد کم چرب ویا بسیار کم چرب بپرهیزید: این سالاد بجای شکر دریافتی در برنامه غذایی شما محسوب میشود. در عوض از روغن زیتون بسیار استفاده کنید. می توانید از انواع سرکه در سالاد خود استفاده کنید تا طعم سالاد خود را عوض کرده و دلچسب تر باشد.

2-در این مرحله شما می بایست باید بیشتر پروتئین مصرف کنید و همراه سس. بله تعجب نکنید. میگو، مرغ، ماهیچه و ماهی را با سس سالاد، کاهو، پیاز و فلفل می توانید مصرف کنید.

3- مقدار کربوهیدرات را تا جایی که امکان داره کاهش دهید. از کراکر و کربوهیدرات تصفیه نشده استفاده نکنید. اما مقدار مصرف آن را هم به صفر نرسانید. این رژِیم غذایی بیشتر شامل رژیم پر پروتئین و کم کربوهیدرات است.

هشدار اومایی: توجه داشته باشید که تمام این گونه رژیم ها برا ی مدت کوتاه قابل استفاده است و نیاید بصورت دائمی و دراز مدت استفاده شود. زیرا هم کبد آسیب می بیند و هم اینکه شما بیشتر آب بدن خود را از دست می دهید. پس مواظب باشید.

.

منبع :