آکاایران: تعداد زیادی از دختران به دلایل مختلف پریود نمیشوند و یا با تاخیر پریود می شوند و دارای پریود نامنظم هستند اماچی باید بخوریم تا پریود شویم؟ چگونه پریود شدن را القا کنیم؟ در این مقاله به خوراکی هایی که باعث پریود شدن شما میشود باهم بررسی کنیم:

bxs1 bxs2

برای پریود شدن چه بخوریم  -آکابرای پریود شدن چی بخوریم

این ویتامین باعث تولید استروژن در بدن میشودو باعث ضخیم شدن دیواره رحم و انقباض رحم شده که درنهایت منجر به خونریزی رحم میشود. شما باید دوز بالای ویتامین c بصورت مکمل ( 3000میلی گرم ویتامین برای سه روز) یا بصورت مکمل و یا از منابع طبیعی آن تامین شود.منابع طبیعی شامل: پرتقال، لیمو، چای سبز و یا جعفری. آب قره قاط هم مناسب است.مطمعن باشید که شما باردار نیستید زیرا دوز بالای ویتامین c باعث سقط جنین میشود.

bxs3

برای پریود شدن باید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. مصرف سدیم را به حداقل برسانید.نمک اضافی باعث احتباس آب در بدن میشود که نفخ و تورم پریودی را بدتر می کند.غذاهای غنی از کاروتن مانند خردل، کدو تنبل، تخم مرغ،گلابی، هویج، اسفناج و هلو را بیشتر بخورید. این خوراکی ها باعث پریود شدن شما می شود. گوشت قرمز را به رژیم خود اضافه کنید زیرا محرک پربود شدن شماست.

bxs4

دروه قاعدگی

روزانه 2 تا بیشتر چای زنجبیل بخورید. این چای باعث شروع خونریزی در یکی دو روز میشود. اما گاهی اوقات باعث گرگرفتگی زنان میشود.

bxs5

این میوه سرعت پریود شدن شما را زیاد میکند.این میوه همراه انبه باعث پریود شدن شما میشود

bxs6

پریود

جعفری باعث پریود شدن شما میشود. بهتر است روزانه چای حعفری بخورید. جعفری را در آب جوش بریزید و 5 دقیقه بگذارید بماند، سپس آن را میل کنید.

bxs7

تاخیر پریودی

زردچوبه باعث تنظیم پریود شما  و کاهش درد پریودی میشود.این ادویه را به برنج، سبزیجات استفاده کنید و یا یک قاشق چایخوری زردچوبه را در آب ریخته با لیمو وعسل مخلوط کرده و روی برنج بریزید. یا اینکه یک قاشق چایخوری شکر زرد را با نصف قاشق چایخوری زردچوبه مخلوط کرده و یک تا 2 بار در روز برای دو هفته میل کنید.

bxs8

ساقه کرفس باعث تحریک انقباضات رحم میشود و باعث افزایش جریان خون به لگن شده و محرک قاعدگی است.

سایر روش های کمکی برای پریود شدن 

bxs9

براساس مطالعات، زنانی که ورزش می کنند باعث کاهش سطح استرادیول در بدن میشود. این هورمون بدن را از تخمک گذاری و پریود شدن دور نگه می دارد.

bxs10

قطع قاعدگی

استرس پریود شما را دردناک و یا به تاخیر می اندازد. در حالت استرس بدن کورتیزول و آدرنالین تولید میکند که دو هورمون از آزاد شدن هورمون های جنسی باروری و پریود شدن جلوگیری میکند. استرس را با پیاده روی مرتب، ورزش، یوگا از خود دور کنید.

bxs11

زنان با سلول های چربی زیاد استروژن در حال گردش فراوان دارند در حالیکه زنان خیلی لاغر هم سطح استروژن لازم را ندارد. استروژن باید در حد تعادل در بدن باشد که پریود منظم داشته باشند.

bxs12

قطع شدن پریود

زیر شکم و یدن خود را گرم نگه دارید.حمام آب گرم و یا پد داغ انتخاب خوبی است.روزانه 30 دقیقه در وان آب گرم دراز بکشید و در این زمان نوشیدنی گرم بنوشید.

bxs13

رابطه جنسی، جریان خون به ژنیتال را افزایش میدهد و انقباض رحم را تحریک میکند.بعد از سکس، دستگاه تناسلی زن آرام شده، و سعی به ضخیم شدن دیواره رحم میکند.

bxs14

قاعدگی

bxs15

این قرص ها پریود را منظم میکند بویژه در زنان pcos، معمولا به زنان زیر 35 سال برای کنترل سطح استروژن، پروژسترون و آندروژن در بدن تجویز میشود. این قرص ها باعث خلاص شدن شما از آکنه، رشد موی زائد و.. میشود

bxs16

اگر شما اولین روزی را که باید پریود میشدید و نشدید را از دست دادید،2 تا آسپرین را در یک دوم لیوان آب حل کرده ونصف قاشق چایخوری به آن شکر و عسل اضافه کنید.و میل کنید.

bxs17

گاهی دکتر مجبور میشه برای پریود شدن شما هورمون تجویز کند.

.

منبع :