آکاایران: مصرف بیش از حد آب یخ از علل نازایی زنان

یک کارشناس طب سنتی گفت: به گفته زکریای رازی نوشیدن آب یخ موجب نازایی زنان می شود چرا که مصرف آب یخ موجب به هم خوردن سیکل عادت ماهیانه زنان می شود، همچنین کم تحرکی و ورزش نکردن نیز باعث نازایی زنان است چرا که باعث تجمع بلغم لزج در رحم می شود.

عجیب ترین علل نازایی زنان!/ یک کار روزمره زنان آنان را نازا میکند!
سید جواد علوی با بیان اینکه مصرف مداوم بستنی در کودکان از عوامل بروز نزله، زکام مکرر، تورم لوزه ها و ضعف هضم است، اظهار کرد:ریزه خواری یعنی مصرف میان وعده های فاقد برنامه است که این رفتار از مهمترین دلایل اختلال هضم و مشکلات گوارشی است و تمام برنامه های کنترل وزن و حفظ سلامتی افراد را از بین می برد.

مصرف طولانی مدت رانیتیدین باعث کاهش جذب ویتامینB12

این کارشناس طب سنتی متذکر شد: مصرف طولانی مدت قرص رانیتیدین باعث کاهش جذب ویتامینB12 و به دنبال آن باعث اختلالات ناشی از کمبود ویتامینB12 در فرد می شود.

مصرف بیش از حد آب یخ از علل نازایی زنان

علوی درباره نازایی زنان نیز تصریح کرد: به گفته زکریای رازی، نوشیدن آب یخ موجب نازایی زنان می شود چرا که مصرف مواد غذایی سرد به ویژه آب یخ موجب به هم خوردن سیکل عادت ماهیانه زنان می شود همچنین کم تحرکی و ورزش نکردن نیز باعث نازایی زنان است چرا که باعث تجمع بلغم لزج در رحم می شود.

وی بیان کرد: نخودچی از تنقلات مناسب برای زنان شیرده است که شیر را زیاد می کند همچنین کاهش میل جنسی آنها را تعدیل می کند.

حفظ سلامت و زیبایی ناخنها

این کارشناس طب سنتی یادآور شد: برای داشتن ناخن های دلپذیر و حفظ سلامتی آنها بهتر است دست ها با روغن بنفشه ماساژ داده شود، همچنین قرار دادن ناخن ها در روغن بنفشه موجب زیبایی آنها می شود.

علوی یادآور شد: بیدارى زیاد سبب خشکى بدن و از بین رفتن رطوبات, هضم نشدن درست غذا و فساد مزاج مى ‏شود و چنانچه بی خوابی و بیداریهای طولانی و مکرر از حد بگذرد، منجر به بروز اختلالات روانی می شود.
منبع خبرگزاری تسنیم

.

منبع :