آکاایران: قطره آهن دارای ارزش فوق العاده زیادی در رشد و تکامل کودک است.

ضرورت مصرف قطره آهن برای کودکان
یک متخصص رادیولوژی فک و صورت گفت: سیاه شدن دندان ها پس از مصرف قطره آهن نباید مانع از مصرف آن در نوزادان و کودکان شود، چرا که آهن ماده معدنی حیاتی است و تمام کودکان و نوزادان به آن نیاز دارند.

ابراهیم صادقی اظهار کرد: مصرف قطره آهن در نوزادان و کودکان امری ضروری است، زیرا آهن ماده معدنی حیاتی است و تمام کودکان و نوزادان به آن نیاز دارند. سیاه شدن دندان ها پس از مصرف قطره آهن نباید مانع از مصرف آن در نوزادان و کودکان شود
صادقی با اشاره به اینکه برخی از افراد بر این باورند که سیاه شدن دندان ها در کودکان ناشی از مصرف قطره آهن باعث پوسیدگی دندان هایشان می شود، افزود: در حال حاضر میان متخصصان در این خصوص اختلاف نظر است.
وی اضافه کرد: برای جلوگیری از سیاه شدن دندان کودکانی که قطره آهن مصرف می کنند باید سعی شود قطره ته گلو کودک چکانده شود و بقایای آن از روی دندان ها تمیز شود.
صادقی اظهار کرد: قطره آهن دارای ارزش فوق العاده زیادی در رشد و تکامل کودک است.
این متخصص رادیولوژی فک و صورت با اشاره به اینکه عفونت لثه در کودکان بسیار شایع است، گفت: این عفونت می تواند بر اثر پوسیدگی دندان، وجود جرم و جسم آلوده، سیستم ایمنی و وارد کردن اشیاء کثیف در دهان و بخشی از یک بیماری یا سندروم ایجاد شود.
صادقی خاطرنشان کرد: والدین باید برای بررسی وضعیت سلامت دندان کودکان خود، آن‎ها را برای معاینه نزد پزشک برند.

منبع سلامت نیوز

.

منبع :