آکاایران: دگرگونی ها و تغییرات دوران بارداری

بارداری و نوزاد

در دوران بارداری تغییرات زیادی در بانوان ایجاد می شود برخی از آن ها دچار اضطراب ناشی از این تغییرات می شوند نگران نباشید این دگرگونی ها به صورت آرام و تدریجی در طی نه ماه ایجاد خواهند شد
تخصصی ترین خدمات فیزیوتراپیمتخصص جراحی لثه (پریودنتیست)
در دوران بارداری اندام های بدن به خصوص اندام های داخلی به علت رشد جنین و بزرگ شدن رحم آرایشی نوین به خود می گیرند و دست خوش تغییرات بسیاری می شوند اما بسیاری از افراد فکر می کنند که تمام این تغییرات در بزرگ و گرد شدن شکم خلاصه می شود.
در طول دوران بارداری تغییراتی در اندام های داخلی شکم بوجود می آید که در ابتدا باورنکردنی و وحشتناک است اما فراموش نکنید در طول ۹ ماه این اتفاقات به طور تدریجی و مداوم پیش می آید.
گفتنی است که اندام ها باید به آرامی جا را برای رشد جنین باز کنند و به همین دلیل اندام هایی همچون شکم، روده و کبد باید تغییر حالت دهند و گاهی اوقات به مثانه فشار بیاورند تا از این طریق فضا را برای رشد جنین باز کنند.
علاوه بر تغییراتی که در دوران بارداری در داخل بدن بوجود می آید، تحولاتی دیگری همچون افزایش ضربان قلب، افزایش حجم خون و کاهش ظرفیت عملکری ریه (باعث می شود زن باردار گاهی اوقات احساس تنگی نفس کند) نیز بوجود می آید. از طرف دیگر، عملکرد کلیه افزایش می یابد تا بتواند سموم و مواد زائد بدن مادر و جنین را خارج کند. پوست نیز در این دوران تغییر می کند و کشیده شود و گاهی رگ های عنکبوتی در سطح آن بوجود می آید.

.

منبع :