آکاایران: مصرف به جای اسید فولیک

مصرف اسیدفولیک در دوران بارداری چگونه باید باشد این مکمل چه فوایدی برای مادر و جنین دارد و در چه زمینه هایی مفید خواهد بود از چند ماه قبل از بارداری باید مصرف شود و استفاده از آن چه تاثیراتی روی نوزاد خواهد گذاشت

یک جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، باید و نبایدهای مصرف “اسید فولیک” در دوران بارداری را تشریح کرد.

یکی از سئوالات زنان باردار این است اگر مقاطعی نتوانند مکمل “اسید فولیک” در دوران بارداری مصرف کنند باید از چه مکمل جایگزین استفاده کنند؟ که در این رابطه دکتر آرین – جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی توضیحاتی را ارائه کرد.

این جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در این باره تشریح کرد: مکمل “اسید فولیک” در دو مورد لازم است اول آنها که سابقه جنین با مشکلات عصبی دارند به خصوص نقص در ستون فقرات و دوم آنها که سابقه سقط به هر دلیل دارند.

وی ادامه داد: در سایر موارد نیازی به آن نیست اما امروزه از سه ماه قبل از بارداری مکمل های دوران بارداری که شامل تمامی ویتامین ها و مواد معدنی است مورد نیاز خواهد بود.

این جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی خاطرنشان کرد: توصیه می شود که با شروع حاملگی نیز تا پایان دوره بارداری مصرف این مکمل ها ادامه یابد و همراه این مکمل ها ترک سیگار یا اعتیادات دیگر و مشروبات الکلی … نیز ضروری است.

تسنیم

.

منبع :