آکاایران: حسرت بچه دار شدن با مصرف افراطی کاکائو

عوامل بسیاری هستند که سبب ایجاد کیست تخمدان می شوند با این عوامل و درمان های معجزه بخش آن ها را برای شمار گردآوری کرده ایم.
به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ در بدن خانم ها 2 عدد تخمدان، یکی در سمت راست و دیگری درسمت چپ قرار دارد این تخمدان ها حاوی میلیون ها تخمک بنیادی می باشند، این تخمک های بنیادی به مرور به تخمک اولیه و سپس تخمک های ثانویه تبدیل شده و ساختمان آن ها متکامل تر می شود. تخمک ثانویه به آهستگی بزرگ شده و در داخل آن مقداری آب نیز جمع می شود، در این مرحله به هنگام آزاد شدن تخمک اندازه آن نیز حدود 1 الی 2 میلی متر می شود و با چشم غیر مسلح نیز قابل رؤیت است، در حالیکه اندازه آن در ابتدا در حد سلول می باشد.

این تخمک ثانویه در انتها به دیواره تخمدان می چسبد و دیواره تخمدان را پاره می کند و بدین طریق یک عدد تخمک آزاد می گردد معمولا درروز چهاردهم همه خانم ها که سیستم زنانه آنها طبیعی است، در هر ماه یک عدد تخمک آزاد می شود.

دکتر حسن اکبری متخصص طب سنتی اظهارکرد درخصوص رابطه مصرف کاکائو و ایجاد کیست تخمدان اظهار کرد:

مسبب های کیست تخمدان را به دام بیاندازد
دکتر اکبری دراین رابطه گفت: خانم ها که یکسری از عوامل را رعایت نمی کنند در معرض این بیماری هستند این عوامل عبارتند از: نداشتن تغذیه مناسب، نداشتن زمان و میزان خواب و بیداری مناسب و کافی، هوای آلوده، استفاده از غذاهای کم انرژی و فست فود و تمایل به مصرف مواد سردی و ترشیجات، داشتن استرس دائم، استفاده از داروهای شیمیایی، این افراد قاعدتا دچار مشکل و اختلال تغییرات هورمونی می شوند، زیرا بدن فرد انرژی کافی برای انجام شدن مراحل ذکر شده را ندارد، و کیستی که حاوی تخمک بوده، به دیواره تخمدان می چسبد اما توانایی پاره کردن دیواره تخمدان و آزادسازی تخمک را ندارد، این کیست در همان قسمت باقی می ماند و نه به جسم زرد تبدیل می شود که باعث تغییرات ماهیانه خانم شود و نه تخمکی را آزاد می کند تا باعث بارداری آن فرد شود.

این کیست در آن محل باقی می ماند و به دلیل تورم های سلولی، آب به داخل آن جمع می شود، این امر موجب بزرگ شدن و تبدیل آن به کیست تخمدان می شو. گاهی ماهیانه به تعداد این کیست های تخمدان افزوده شده که اصطلاحا به آن بیماری پلی کیستیک می گویند.

کیست تخمدان عامل اضافه وزن
دکتر اکبری در ادامه بیان کرد: خانم هایی که دچار کیست تخمدان می شوند، مقداری اضافه وزن پیدا می کنند و تغییرات هورمونی آن ها نامرتب و یا مختل است و این قبیل افراد معمولا بچه دار نمی شوند، متأسفانه این امر امروزه مشکل بسیاری از خانم ها شده است.

ضروریات 6 گانه سلامت
با رعایت ضروریات 6 گانه سلامتی، از این بیماری مصون باشید، این ضروریات عبارتند از: اصلاح زمان خواب و بیداری، داشتن هوای پاک، تغذیه مناسب ، استفاده از آب سالم 5 اصلاح اعراض نفسانی (غم وشادی) اصلاح برون و نگهداشت افراد خانواده

ازآلودگی هوا با سرب تا ناباروری
آلودگی هوای با سرب، یکی از عوامل عمده این بیماری بانوان و همچنین سبب ناباروری آن ها می شود و بدین طریق از جمعیت کاسته می شود و نوزادانی هم که به دنیا می آیند انرژی کمی دارند و در آینده نظاره گر جمعیتی مریض و ناتوان خواهیم بود.

وی درخصوص تغذیه نامناسب بیان کرد: متأسفانه امروزه تغذیه سنتی را کنار گذاشته ایم و به سمت غذاهای فست فود گرایش پیدا کرده ایم و این امرسبب بروز بسیاری از بیماری شده است.

دمنوش ها را جایگزین آب کنید
مصرف بیش از حد آب در طب نوین و قدیم مورد تأیید نمی باشد، اما متأسفانه این مطلب که “روزانه باید 8 لیوان آب مصرف کرد” در سال 1964 به اشتباه توسط فردی بیان شد و رواج بسیاری نیز پیدا کرده است. مصرف بیش از حد آب سبب گرفته شدن انرژی سلول ها می شود و این امر نیز باعث می شود تا مراحل تبدیل تخمک بنیادی به تخمک ها اولیه و سپس ثانویه انجام نشود و بدین طریق تغییرات هورمونی بدن بدرستی انجام نمی گیرد.

دکتر اکبری دراین رابطه گفت: پزشکان به جای استفاده بیش از حد ازآب، استفاده از دمنوش های گیاهی همچنین شربت شیره انگور و شربت عسل را توصیه می کنیم.

چه نانی مصرف کنیم تا بیمار نشویم؟
نان سفید، نان باگت، نان های صنعتی با آرد فاقد سبوس پخته می شوند این قبیل از نان ها انرژی بدن را از بین می برند و همچنین سبب گرفتگی کبد و هزاران مشکل دیگر می شوند.
این مدرس طب سنتی افزود: بهترین نوع گوشت، گوشت گوسفند می باشد و ما به تمامی افراد توصیه می کنیم تا حتی الامکان از این نوع گوشت استفاده کنند.

آیا مصرف کاکائو سبب ایجاد پلی کیستیک می شود؟
دکتر اکبری درخصوص مصرف کاکائو واثرات آن بیان کرد: کاکائو بسیار بد نیست اما سوداز می باشد در درجه اول مشکل این قبیل شکلات ها، روغن مورد استفاده در تهیه آن ها است. روغن پالمی که اغلب در شکلات سازی استفاده می شود ارزان قیمت بوده و سبب آسیب دیدن سلول ها می شود. در درجه دوم شکر مفیدی که با کاکائو مخلوط می کنند، دارای یکسری عوارض می باشد. اگر کاکائو را خودتان با روغن حیوانی درست کنید، مشکلی نخواهید داشت.

مصرف این قبیل روغن ها ممنوع
روغن های صنعتی نظیر روغن پالم، روغن مایع، جامد و سرخ کردنی که امروزه در بازار دارای تبلیغات بسیاری هستند، بیماری زا می باشند.
روغن های مجازی که بر سلامتی افراد تأثیر منفی ندارند، عبارتند از: روغن کنجد، روغن زیتون و روغن های حیوانی. اگر کاکائو را با این قبیل از روغن ها مجاز و همچنین با شکر طبیعی و با استفاده از عسل تهیه شود، هیچ گونه مشکلی نخواهد داشت.

گیاهانی که هورمون های زنانه را تنظیم می کنند
ما به خانم هایی که دارای کیست تخمدان هستند توصیه می کنیم که برای رفع مشکل خود از این 2روش درمانی استفاده کنند.

یکی از این روش ها برای خانم هایی است که تعداد دفعات تغییرات هورمونی برای آن ها زیاد است معمولا ما به این افراد توصیه می کنیم تا از گیاه پنج انگشت استفاده کنند، البته قرصی از روی این گیاه بنام آلگوگل ساخته شده که ما معمولا مصرف روزانه قرص را به این قبیل بیماران توصیه می کنیم. روش دیگر برای افرادی است که تعداد دفعات تغییرات هورمونی بدن آن ها کم است و یا اصلا این تغییرات درآن ها انجام نمی شود، این قبیل بیماران باید روزانه به میزان 1 استکان عرق رازیانه با مقداری عسل مخلوط کنند و سپس میل نمایند.

دکتر اکبری در پایان گفت: خواهش من این است که بیماران هیچ گاه بطور خود سرانه و فاقد مراجعه به پزشک داروهای ذکر شده را مصرف نکنند.

.

منبع :