آکاایران: مراقبت های پیش از بارداری ضروری است

یک کارشناس مامایی گفت: مراقبت های پیش از بارداری ضروری است.

فریبا اسدی در گفت وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه همدان، اظهار کرد: پیش از اقدام به بارداری ضروری است هر خانم تحت نظر پزشک باشد و آزمایش های لازم را انجام دهد.

وی تصریح کرد: سه ماه قبل از بارداری ضروری است که فرد آزمایش های قندخون، ادرار، کم خونی، هپاتیت، سرخک، سرخجه و … را انجام دهد. همچنین در این مدت مصرف قرص اسیدفولیک تجویز می شود؛ چراکه خوردن این قرص از رشد جنین ناقص مانع می شود.

این کارشناس مامایی گفت: در صورت سالم بودن آزمایش ها به شخص اجازه باردار شدن داده می شود و در صورت وجود مشکل در آزمایش های انجام شده فرد باید تحت درمان قرار گیرد.

وی اظهار کرد: تزریق واکسن کزاز، هپاتیت و سرخجه ضروری است. همچنین انجام آزمایش پاپ اسمیر توصیه می شود؛ چراکه در صورت وجود عفونت ها، فرد دچار سقط جنین می شود.

اسدی افزود: در صورت وجود مشکلات قلبی به فرد اجازه بارداری داده نمی شود؛ چراکه بارداری بر خون رسانی شخص باردار اثر نامطلوب گذاشته و سلامت مادر را به خطر می اندازد.

این کارشناس در پایان توصیه کرد: انجام آزمایش ها و مراقبت های پیش از بارداری در مرحله اول از بوجود آمدن جنین ناقص جلوگیری کرده و مادران نیز در صورت داشتن بیماری خاص از آن مطلع شده و نسبت به درمان آن اقدام می کنند.

.

منبع :