آکاایران: هفته بیست و چهارم بارداری، 3 علامت

آکاایران: وای شما در هفته 24 بارداری هستید. زمان فوق العاده ای در دوران بارداری است. در این ایام علائم سخت بارداری را پشت سر گذاشته اید و اخبار بچه دار شدنتان را به همه میدهید. در طول این 24 هفته شاید سختی ها را کشیده باشد اما علائم بارداری و مشکلات آن کاهش یافته است. همزمان جنین شما در حال رشد و تکامل است. شاید در این زمان شما بیشتر احساس می کنید که باید استراحت کنید. خودتان را مشغول آماده کردن اتاق نوزاد آینده تان کنید تا فکر خستگی و کسلی از شما دور شود.

bxs1

یکی از علائم آزار دهنده دوران بارداری در این هفته از بارداری پیدا میشود. شما احساس گرفتگی بینی می کنید و یا سردردی شبیه سردرد سرماخوردگی مخصوصا در تمام طول شب دارید. این علائم در هفته بیست و چهارم بارداری به لیست علائم شما افزوده میشود. افزایش جریان خون در بدن باعث متورم شدن غشای عروق میشود. همه مادران این علائم را درهفته بیست و چهارم بارداری ندارند اما اگر شما این علائم را داشتید نگران نباشید گذرا است. می توانید از قطره سالین برای شست و شوب بینی خود استفاده کنید. بعد از تولد نوزاد کلیه این علائم ناپدید می شود.

انداره جنین در هفته های مختلف بارداری

هفته 24 حاملگی

bxs2

در هفته بیست و چهارم بارداری شما احساس درد و ناراحتی در ناحیه شکم دارید.. این درد ناشی از لیگامنت های شکم شما است زیرا جنین در حال رشد هست همچنین یزرگ شدن رحم باعث فشار به معده شده و  نمی گذارد که معده عمل هضم و جذب را درست انجام دهد و شما احساس درد میکنید. در هفته بیست و چهارم بارداری شما ضربات دست و پای کوچک جنین خود را حس می کنید. اگر این انقباضات شکم زیاد شد و آزاردهنده به پزشک خود اطلاع دهید. البته اکثر  این انقباضات برای جنین شما خطرناک نبوده و منجر به سقط جنین و یا زایمان زودرس نمی شود.

فیلم تغییرات بدن مادر و جنین در دوران بارداری

bxs3

نباید انتظار داشته باشید که در هر هفته از دوران بارداری احساس خوشحالی و شادمانی کنید. در هفته بیست و چهارم بارداری برخی روزها بسیار پرانرژی و شاداب هستید طویکه قادر هستید هر کاری را انجام دهید اما در برخی روزها بسیار کسل و کم انرژی می شوید طوریکه حوصله انجام هیچ کاری را نخواهید داشت. مقداری ناراحت و افسرده بودن در این هفته از بارداری طبیعی است اما اگر خیلی این حالتان شدت یافت به پزشک خود اطلاع دهید. شاید یک مشکل جسمی پشت مسئله افسردگی شما باشد.با اینکه شما احتیاج دارید که با یک نفر صحبت کنید. این علائم خیلی شایع نیست و در همه افراد اتفاق نمی افتد. با سایر علائم هفته بیست و چهارم بارداری آشنا شوید.

bxs4

در هفته 24 بارداری ممکن است احساس راحتی نداشته باشید. سعی کنید لباس راحت بپوشید و از سوتین هایی که باعث اذیت شما می شود و یا تنگ هستند بپرهیزید . لباس های تنگ  و مدل دار زیر را بگذارید بعد از تولد نوزاد خود استفاده کنید زیرا در این ایام مخصوصا از هفته بیست و چهارم بارداری باید شرایط را برای خودتا ن آنجا که می توانید فراهم کنید.

عکس جنین در هفته بیست و چهارم بارداری

bxs5

هفته بیست و چهارم حاملگی

این هفته زمان آن رسیده که کمی شاد باشید تمام اذیت هایی که از اول بارداری متحمل شده اید را فراموش کنید و خود را شادمان کنید. در این ایام برای خوردن غذا با دوستان خود قرار ملاقات بگذارید. اطرافیان خود را از بارداری و اخبار باردار شدنت باخبر کنید. ماساژ پا گزینه خوبی برای این هفته بشمار می رود. یک شام خوب برای همسرتان آماده کنید و از او برای حمایت هایش تشکر کنید. مقدار دراز بکشید و کتاب بخوانید و مقدار کمی شکلات بخورید. تمام این کار ها باعث خوشحال شدن بیشتر شما در هفته بیست و چهارم بارداری شما میشود.

.

منبع :