آکاایران: شنیدن صدای قلب جنین از چه ماهی؟

آکاایران: زمانی که به انتهای سه ماهه اول نزدیک می شوید ممکن است پزشک یا ماما تلاش کنند که به شما در شنیدن صدای قلب کودکتان با وسیله ای دستی به نام داپلر کمک کنند. امواج صدا به داخل رحم رفته و بازتاب میکنند. سونوگرافی داپلر که نوعی سونوگرافی با شدت بالا می باشد، راه هایی هستند که برای شنیدن صدای قلب در اوایل حاملگی به کار می روند.

ویزیت پزشک:

در ویزیت های بعدی ممکن است پزشک یا ماما از وسیله ای به نام فتوسکوپ که یک گوشی ویژه برای گوش دادن به صدای بچه در رحم می باشد، استفاده کند می توانید در هفته های بعدی از فتوسکوپ یا گوشی استفاده کنید و می توانید این ها را از فروشگاه خریداری نمایید.

مکان هایی وجود د ارد که داپلر را کرایه می دهند. سازمان غذا و دارو فروش فاقد نسخه این وسایل را بخاطر خطرات سو استفاده و در معرض بودن بیش از حد نوزاد به سونوگرافی، ممنوع کرده است. پزشک شما تنها کسی است که باید استفاده از آن را نسخه کند.

چنانچه بدنبال اطمینان از سلامتی کودکتان هستید، پا را فراتر از پزشک و مامایتان نگذارید. اکثر پزشکان، هر زمان که بخواهید، به شما اجازه ویزیت می دهند. واکنش آنها بسیار ارزشمند است چون شما را، سابقه قبلی پزشکی شما و سابقه فرزندتان را می دانند. این نوع مراقبت بیشتر از استفاده از داپلر در خانه و به تنهایی و ندانستن اینکه واقعا چه رخ می دهد، ارزشمند است.

 

.

منبع :