آکاایران: لحظات به یاد ماندنی: دوازده هفته!! نمی توانم باور کنم. سختی زیادی کشیدم تا به این مرحله رسیدم. زمانی است که می توانم احساس امنیت کنم و خبرهای خوبی بدهم. احساس خوبی دارم که تا این مرحله رسیدم.

بفهمید که چه زمانی شروع به پوشیدن لباس های حاملگی کنید

اکثر زنان از بزرگ شدن شکم ها برای نشان دادن به دیگران استفاده می کنند. خوشبختانه یا بدبختانه، اکثر زنان تا سه ماهه اول نشان نمی دهند که حامله هستند و تی شرت می پوشند و می گویند که : " من چاق نیستم، حامله هستم!" استثتا در مورد زنانی با دومین یا سومین حاملگی می باشد.

چون رحم تا هفته دوازدهم داخل لگن است، نیازی به نشان دادن نیست ولی زمانیکه سه ماه دوم شروع میشود، فرزندتان و بدنتان شروع به رشد سریع و به بیرون می کند. با رسیدن به هفته شانزدهم، از تغییرات بدن خود آگاه شده و اکثر زنان متوجه میشوند. از این لحظه به بعد، شکمتان رشد بی رویه پیدا می کند. در ویزیت های پره ناتال، پزشکتان رحم را از طریق شکم اندازه گیری می کند که به عنوان اندازه گیری فوندوس رحم نامیده می شود. فوندوس از بالای استخوان پوبیس تا بالای رحم می باشد. این اندازه گیری بر حسب سانتی متر برابر با هفته های حاملگی می باشد، بعنوان مثال، چنانچه سن حاملگی 20 هفته است، رحمتان 20 سانتی متر است.

مهم است بدانید که همه شکم ها شبیه هم نیستند. از انجا که شکل شکم ها یکسان نیست و تفاوت ها در طول و فضای داخل بدن، تعیین کننده شکل شکم است فاکتور دیگر مکان نوزاد می باشد: سر بالا، سر پایین یا کناره ها.

مشاوره مامایی: چنانچه احساس می کنید که شکل حاملگی شما را بین لباس هاز طبیعی یا مادری قرار می دهد، زمان مناسبی است که برای احساس بهتر ، لباس مناسبی بپوشید. بعضی از زنان دوست دارند که تی شرت مادری بخرند تا شادیشان را به همه نشان دهند ولی دیگران فقط دنبال لباس های راحت هستند تا خودشان را با افزایش حجم، تطابق دهند.

.

منبع :