آکاایران: با جلو رفتن حاملگی، گاهی اوقات غیرممکن است که ذهنتان را از نگرانی دور کنید و این مشکل شایعی در حاملگی بخصوص اواخر آن است. اهمیتی نداردکه چه می گویید، نگرانی ها می آیند و معمولا در شب می آیند که کاری بجز خواب نمی توانید انجام دهید.

راحل اول:

می توانید چندین راه برای پیش گیری از این نگرانی ها، به کار بندید. یک راه آن است که در زمان ویزیت می توانید چیزهای مختلف حاملگی را از پزشک خود سوال کنید. حتی اگر می دانید که همه چیز خوب است ولی تایید گرفتن و شنیدن کلماتی مثل " شما و فرزندتان عالی هستید" اطمینان بخش است.

راحل دوم:

راه دوم، بیان نگرانی هاست. این مورد حتی اگر بدانید که ترستان بی مورد است، درست است. فردی را که برای بیان نگرانی های خود انتخاب می کنید، حتما نباید پزشکتان باشد. می تواند همسرتان، بهترین دوستتان، دوست اینترنتی شما و هرکس باشد که باعث آرام بخشی شما می شود.

اگر چیزی بین ویزیت های پره ناتال رخ داد و پیشنهاد یا پرسش منطقی باشد، آزاد هستید که با پزشک خود تماس بگیرید. این هم بخشی از شغل وی است. پاسخ از فردی که مورد اطمینان است به شما کمک میکند که آرام و راحت باشید و از ادامه حاملگی لذت ببرید.

وقتی نگرانی در شب ایجاد شد، چه کار کنم؟

نگرانی های آخر شب و حتی کابوس ها در اواخر حاملگی آمده و باعث از دست رفتن خواب میشوند. وقتی این اتفاق افتاد، نیاز است که با ترس خود مقابله کنید.

آیا آرام سازی کمک می کند؟ به موسیقی آرام گوش کنید. دوش آب گرم بگیرید و آرام سازی ذهنی انجام دهید تا هر آنچه را که باعث بیداری تان شده است را فراموش کنید. ممکن است بخواهید که نگرانی هایتان را بنویسید. این به شما می گوید که ذهنتان آنچه را که رخ می دهد فراموش نمی کند بلکه آنها را روی یک ورقه می نویسید تا ساعات صبح، این روند می تواند برای رویاها و کارهای ضروری که در ساعت 2 صبح به سراغ شما می آیند، بکار روند.

راه دیگر، صحبت کردن در مورد آنهاست. این یعنی اینکه همسرتان را از خواب بیدار کرده و با وی صحبت کنید. اگر نمی خواهید او را اذیت کنید، می توانید با گروه اینترنتی خود ارتباط برقرار کنید.اگر ترجیح می دهید که با اطلاعات با ترس مقابله کنید، یک کتاب حاملگی را در زمان رفتن به تخت همراه داشته باشید تا به سوالاتی که در نیمه شب به ذهنتان می رسد، پاسخ دهید.

.

منبع :