آکاایران: کالری خالی (بی ارزش) چیست؟

آکاایران: کالری های خالی، همچنین به عنوان کالری اختیاری شناخته شده هستند کسانی که مواد غذایی با ارزش غذایی بسیار کم مصرف می کنند آنها عملاً هیچ فیبر، اسیدهای آمینه، آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی در رژیم غذایی یا ویتامین ها را در رژیم غذایی خود مصرف نمی کنند.
با توجه به نظر وزارت کشاورزی ایالات متحده، کالری خالی عمدتاً از چربی های جامد و قند اضافه شده است.
چربیهای جامد، مانند چربی گوشت گاو، کره و روغن با زنجیره کوتاه، که در دمای اتاق جامد هستند اگر چه چربی های جامد در بسیاری از غذاها وجود دارند در حالت عادی، آنها معمولاً در طول فرآوری مواد غذایی صنعتی اضافه می شوند و همچنین زمانی که غذاهای خاص در حال آماده شدن باشند.
شکر و قند اضافه شده - این شیرین کننده گرمازا که در طول پردازش صنعتی به غذاها و نوشیدنی اضافه می شوند در ایالات متحده آمریکا، شایع ترین نوع از قند اضافه شده شامل ساکارز و شربت ذرت فروکتوز بالا که عمدتاً متشکل از حدود نیمی فروکتوز و نصف گلوکز هستند.
قندها و چربی ها جامد اضافه شده که از غذاها و نوشیدنی لذت بخش تر هستند آنها توسط شرکت های مواد غذایی و آشامیدنی برای افزایش فروش اضافه می شوند با این حال، آنها نیز بسیاری از کالری اضافی دارند و عوامل عمده اپیدمی چاقی است.

مواد غذایی و نوشیدنی ها دارای بیشترین کالری بی ارزش در ایالات متحده عبارتند از:

چربیهای جامد + قند اضافه شده
بستنی
دونات
شیرینی
بیسکویت ها
کیک ها
چربی های جامد
دنده
بیکن
هات داگ
سوسیس
پنیر
پیتزا
شکر و قند اضافی
آشامیدنی های میوه ای
نوشیدنی های ورزشی
نوشیدنی های انرژی زا
نوشابه.
برای خرید محصولات فوق و یا مشابه، آنهایی که چربی جامد یا شکر خالی کمتر باشند را انتخاب کنید مثلاً به جای هات داگ استاندارد و یا پنیر چرب، می توانید پنیر کم چرب و یا هات داگ کم چرب را انتخاب کنید.
آمریکایی ها مقدار زیادی کالری خالی (پوچ) مصرف می کنند- آمریکایی ها 336 کالری را در روز از نوشابه فقط شیرین مصرف می کنند  CDC در سال  2011 به گزارش انجمن قلب آمریکا گزارش داد که شکر از نوشیدنی نباید از 450 کالری در هفته تجاوز کند.
بیش از نیمی از مردم آمریکا هر روز حداقل یک نوشیدنی شیرین مصرف می کنند تقریباً 5٪ از افراد دارای دو سال سن یا بیشتر در ایالات متحده آمریکا حداقل 567 کالری در روز از نوشیدنی های شیرین شده یعنی بیش از چهار قوطی روزانه مصرف می کند.
راشل جانسون، از انجمن قلب آمریکا می گوید:
انواع شکر تنها منبع کالری در رژیم غذایی آمریکایی و در حدود نیمی از قند اضافه شده که مردم مصرف می کنند را تشکیل می دهد.
یک مطالعه نوین نشان داد که نوشیدن بیش از یک نوشیدنی شیرین شده با شکر در روز خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش می دهد.
بهتر است اگر می توانید در مجموع از نوشیدن آنها اجتناب کنید و به جای آن آب، شیر 1٪ چربی یا فاقد چربی، آب میوه 100٪ و آب سبزیجات کم نمک مصرف کنید.

.

منبع :