آکاایران: افزودن نمک به غذای کودک: مجاز یا غیر مجاز

آکاایران:  من به غذای کودک 9 ماهه ام نمک نمیزنم!  ولی غذای او بسیار بد مزه است .آیا اگر نمک اضافه کنم خوش اشتها تر نمیشود؟

 کودک از طعم و مزه غذاها هیچ تجربه ای ندارد. او همه غذاها را میخورد و با چیز دیگری مقایسه نمیکند. توصیه ما به مادران این است که هنگام پختن غذاهای تکمیلی به هیچ عنوان خودشان غذا را تست نکنند زیرا اگر تشخیص بدهند که غذا کم نمک است به آن نمک میزنند و این کار بسیار خطرناک است. این موضوع دو دلیل مهم دارد؛ اول اینکه مادر کودک را ناخواسته به سمت غذاهای شور ترغیب میکند و باعث میشود تا کودک در دوران بزرگسالی علاقه بیشتری به مصرف نمک داشته باشد. حتی توصیه ما این است که خانواده‌ها از همان دوران کودکی فرزندشان از آوردن نمکدان سر سفره یا میز غذا خودداری کنند. دلیل مهم‌تر هم این است که در 2 سال اول زندگی کودک، کلیه‌ها به طور کامل کار نمیکنند و با مصرف نمک زیاد، شاهد تجمع آب و نمک در بدن کودک و متاسفانه اختلالات کلیوی، قلبی و ریوی خواهیم بود که جان کودک را به خطر می‌اندازند. 

تا سن یک سالگی اضافه کردن نمک و شکر در غذاهای کودک ممنوع است اما از سن یک سالگی به بعد، مادر باید حداکثر 3 انگشت خود (مثلا انگشت شست، نشانه و میانه) را به صورت فشرده در ظرف نمک فرو ببرد و بعد از کمی فشار آرام دستش را از ظرف خارج کند. دانه‌های نمکی که بین انگشتان او باقی می‌ماند، مقدار نمک مجازی است که باید در غذای کودک آن هم بعد از سن مجاز، ریخته شود.
 

.

منبع :