آکاایران: برای اینکه چشم اذیت نشود و مشکلی برای بینایی پیش نیاید، باید چندین ساعت در روز حتماً از عینک آفتابی استفاده کنید. بنا به گفته یک متخصص چشم، همه افراد در همه سنین در صورت خروج از منزل از ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر، که ساعت اوج تابش خورشید است،  باید از عینک آفتابی استاندارد استفاده کنند.

نور آفتاب می تواند باعث آسیب چشم شده و به سطح قرنیه و عدسی داخل چشم صدمه بزند. به همین خاطر استفاده از عینک آفتابی استاندارد در تمامی فصول به خصوص فصل های گرم ضروری است.

bxs1

عینک استاندارد عینکی است که توانایی مقابله با اشعه UV خورشید را داشته باشد. اغلب عینک های موجود در عینک فروشی ها UV 400 هستند و همین میزان هم مناسب است. یک عینک آفتابی استاندارد باید کره چشم را به خوبی پوشش دهد. به همین خاطر سعی کنید به جای استفاده از عینک های آفتابی با قاب های باریک و یا گرد کوچک، از قاب های پهن و بزرگ استفاده کنید.

bxs2

عینک های آفتابی با رنگ های متنوعی در فروشگاه ها موجود است. از دودی، قهوه ای، و خاکستری گرفته، تا رنگ های زرد و قرمز و ... . بهتر است رنگ شیشه عینک آفتابی خاکستری و یا قهوه ای باشد. اما ملاک اصلی انتخاب عینک رنگ آن نیست. صرف نظر از رنگ شیشه، عینکی را انتخاب کنید که حتماً UV 400  باشد.

.

منبع :