آکاایران: آب قابل شرب نوشیدنی توسط دولت کنترل میشود و جای نگرانی ندارد . زیرا مواد شیمیایی اندکی مانند آرسنیک ممکن است در آن وجود داشته باشد . اما در مورد تمام آب های معدنی این کنترل موجود نیست و دولت نمی تواند مستقیم ناظر کیفیت آن باشد.

آب شیر برخلاف آب معدنی حاوی فلوراید است . فلوراید برای سلامت دندانها و جلوگیری از پوسیدگی آن ضروری است.حتی شما در دوران بارداری بیشتر به آن نیاز دارید. افزایش جریان خون در همه بافتها از جمله لثه شما را مستعد میسازد که در دوران بارداری دچار خرابی و پوسیدگی دندان شوید.

Christina Chambersدکتر 

مشکل است که در اینباره نظر قطعی داد اما تعدادی از مطالعات نشان میدهد که نحوه استفاده از آب بستگی به محدوده سکونت افراد دارد. در برخی مناطق نوشیدن آب شیر باعث زایمان ناموفق، سقط جنین و وزن نوزاد هنگام تولد شده است. اما نمی توان گفت که این عوارض بطور کلی ناشی از مصرف آب شیر می باشد و به کل جامعه آن را تعمیم داد.

در هرصورت اگر شما آلودگی را در آب مصرفی خود مشاهده کردید نباید آن را مصرف کنید چه باردار باشید و چه نباشید . اما اطلاعات به اندازه کافی در دسترس نیست که یک آب شیر و آب معدنی باهم مقایسه شوند.

منبع:

.

منبع :