آکاایران: اشتباهاتی که در زندگی مرتکب می شویم شاید اصلاً به نظرمان اشتباه نباشد، و یا آن را اشتباهی کوچک تلقی کنیم. این در حالی است که همین اشتباهات کوچک، تأثیرات بزرگ و گته جبران ناپذیری بر زندگی و سلامتی ما بر جای می گذارند. در اینجا با 5 اشتباه بزرگی که از نظر اکثر مردم اشتباه محسوب نمی شوند آشنا خواهیم شد.

bxs1

بسیاری از افراد، به خصوص جوانان، شب قبل از روز تعطیل را تا دیر وقت بیدار می مانند و در روز تعطیل تا نیمه های روز می خوابند. شاید فکر می کنند این یک نوع استراحت برای جبران روزهای سخت کاری است. اما باید بدانید که این امر سبب به هم خوردن نظم ساعت بدن شده و سلامت را تهدید خواهد کرد. با این کار اولین روز کاری بعد از روز تعطیل نیز به سختی سپری خواهد شد.

bxs2

بسیاری از مردم  زمانی که احساس می کنند حالشان بهتر شده و بیماری برطرف شده است، مصرف دارو را خودسرانه قطع می کنند. این کار بسیار برای سلامتی مضر است. به عنوان مثال قطع خودسرانه مصرف آنتی بیوتیک ها و کامل نکردن دوره درمان، می تواند موجب بروز باکتری های مقاوم در بدن شود. این نوع باکتری ها به راحتی از بین نمی روند و سلامتی را به خطر می اندازند. قطع خودسرانه مصرف داروهای تجویز شده برای کنترل فشار خون بالا نیز بسیار خطرناک هستند. این کار باعث دشوار تر شدن روند درمان در آینده می شود. همچنین افزایش فشار خون، خطر سکته های مغزی را در پی دارد.

در نتیجه اگر احساس کردید که حالتان خوب شده است، پیش از قطع خودسرانه دارو با پزشک خود مشورت کنید.

bxs3

برخی از مردم با وجود ابتلا به بیماری ها، و به جای مراجعه کردن به پزشک، سکوت می کنند. ، اغلب این موارد در خصوص مشکلات عصبی و یا بیماری های جنسی است. اگر خجالت می کشید مشکلتان را به پزشک بگویید، آن را روی کاغذ بنویسید و به او بدهید.  


   4- حرکات کششی بیش از حد، قبل از ورزش

عده زیادی از مردم فکر می کنند انجام حرکات کششی زیاد قبل از ورزش کردن می تواند احتمال آسیب دیدگی را به شدت کاهش دهد. اما این تفکر کاملاً اشتباه است. انجام حرکات کششی بیش از حد می تواند باعث کاهش قدرت عضلات و در نتیجه کاهش قدرت و تعادل بدن شود. حرکات کششی را به صورت متعادل و متقارن انجام دهید. یعنی قسمت راست و چپ بدن را یکسان کشش دهید.

bxs4

استفاده از شوینده های معمولی برای شستن ظروف، نظافت منزل، شست و شوی دست ها و … مناسب تر است. با توجه به بررسی های انجام شده، استفاده از مواد شوینده حاوی مواد آنتی باکتریال قوی می تواند منجر به تولید و تکثیر باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک در محیط زیست شده و عفونت های شدید را به دنبال داشته باشد.

.

منبع :