آکاایران: شایعات غلط در زمان اقدام به باردار شدن

آکاایران: سوالات زیادی قبل از اقدام به باردار شدن از ما پرسیده میشه. خیلی از این سوالات بین همه مشترک هستند. متاسفانه شما ممکمه پاسخ های ضد و نقیصی را در جاهای مختلف ببینید که بدتر گیجتان کرده است. آیا سوال من واقعیت داره یا نه؟تکلیف من چیه؟ در این نوشته سعی کردم تا سوالات رایج و مشترک شما عزیزانی رو که که قصد بارداری دارید عنوان کنم و پاسخ دهم تا با خیال راحتر این دوران را سپری کنید. اما توصیه ای که به شما عزیزان دارم این است که همیشه پاسخ سوال خود را از یک منبع موثق و معتبر جست و جو کنید تا خدای نکرده برای شما سوتفاهم پیش نیاید. امیدورام این سوالات بدردتون بخوره و براتون مفید باشه:

bxs1

پاسخ خیر است. نیازی نیست تا نیم ساعت پاها را بالا نگه دارید. اسپرم بسرعت حرکت میکند و مقدار خیلی کم در حد یک هزارم هم اگر داخل واژن شود بسمت تخمک حرکت میکنه، پس نگران نباشید. کاملا هم طبیعیه که بعد از نزدیکی مقداری از مایع منی بیرون ریخته شود. چون خیلی از خانمها فکر می کنند اگر مایع منی بیرن بریزه مشکل خاصی دارند و باردار نمی شود که این باور هم غلط است. 

bxs2

پاسخ خیر است. خواهش میکنم برای بی بی چک و آزمایش خون اینقد عجله نکنید. این هورمون از جفت ترشح میشه، باید جفتی باشه که هورمونی ترشح کنه، جفت ظرف 3 روز که تشکیل نمیشه. حداقل زمان برای آزاد شدن هورمون بارداری در ادرار و خون بین 9 تا 12 روز است. پس صبور باشید زیرا بچجز ناامیدی چیزی عایدتون نمیشه.

bxs3

پاسخ خیر است. ارگاسم در زنان نقشی در باروری ندارد. اما در مردان برای باردار شدن زن حتما باید ارگاسم صورت گیرد. زنان چه به ارگاسم برسد چه نرسند اگر اسپرم وارد واژن بشه میتونن باردار شوند.

bxs4

پاسخ خیر است. زمانی که اسپرم به داخل واژن تخلیه میشه خیلی سریع خودشو به دهانه رحم میرسونه پس این قسمت رو نباید شست و شو بدید که عملا دستتون هم به دهانه رحم نمی رسه. پس الکی شرایط رو واسه خودتون سخت نکنید.

bxs5

باید به دوستان عزیزم بگم که زمانی شما و همسرتون ناباور شناخته میشوید که یکسال اقدام می کنید و باردار نمیشوید. اما شما می بایست 6 ماه اقدام کنید. سپس وضعیت تخمدانها و هورمون های شما برسی بشه. همچنین آزمایش اسپرم و وضعیت اسپرم همسرتون هم بررسی بشه بعد از این اقدامات از قرص های محرک تخمدان مثل کلومیفن و لتروزول و.... استفاده میشه و در صورت عدم جوابدهی باید با یک مرکز ناباروری مشورت کنید. پس خیلی زود فکرهای ناراحت کننده نکنید و سراغ مراحل آخر نروید. هر چیزی مرحله ای دارد.

bxs6

باید بگم که اسپرم تا سه روز تو بدن زنده میمونه ، اما تخمک 24 ساعت بیشتر زنده نیست پس وقتی تخمک آزاد میشه بهتره که اسپرم در محل باشه. پس لزوما روز تخمک گذاری نباید نزدیکی انجام بشه. شما باید محدود روز تمک گذاری را بدانید که با روش های مختلفی هم مشخص میشه و یکی دو روز قبل از آن و یکی دو روز بعد از آن نزدیکی داشته باشید.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

.

منبع :