آکاایران: در این مقاله سه حرکت را معرفی می کنیم که به شما کمک می کنند تا پس از سزارین به انعطاف قبلی خود بازگردید. اگر پزشک به شما اعلام کرد که ورزش کردن برای شما بسیار اهمیت دارد، بنابراین پس از سزارین بهتر است که ورزش قبلی خود را ادامه دهید. ورزش می تواند ترسناک هم باشد اما باز هم ارزش امتحان کردن را دارد؛ زیرا، ورزش در بهبودی قدرت بدنی شما پس از سزارین تاثیر بسزایی دارد.

ورزش های بعد از سزارین

<>

فشار سزارین بیش تر بر روی کف لگن و شکم شما متمرکز است. ورزش کردن بهترین راه برای برگشتن به حالت قبلی است؛ در ضمن با ورزش کردن اعتماد به نفس شما افزایش می یابد چون احساس می کنید، بخش عمده ای از بهبودی شما در دستان خودتان است. در این جا سه حرکت ورزشی را برای شما معرفی می کنیم.

پل زدن یکی از ورزش های بعد از زایمان سزارین

 بدنسازی بعد از سزارین
<>
ورزش پس از سزارین پل زدن

زانو های خود را خم کنید و پاهای خود را به عرض باسن خود باز کنید و صاف بر روی زمین قرار دهید. به آرامی باسن خود را از روی زمین بلند کنید و دوباره روی زمین بگذارید؛ این حرکت را به صورت گفته شده ۴ تا ۸ بار تکرار کنید.

تعدیل کبرا یکی دیگر از ورزش های بعد از زایمان سزارین

 بارداری و شیردهی سالم
<>
ورزش بعد از سزارین تعدیل کبرا

بر روی شکم خود با کف دستتان بخوابید و سپس به شانه ی خود نزدیک شوید. آرنج خود را باید تا قفسه ی سینه ی خود جمع کنید. سرو گردن خود را از روی زمین بلند کنید اما به میزانی که به کمر شما فشاری وارد نکند؛ به قسمت میانی بدن خود برای بلند کردن لگن کمی فشار وارد کنید و سپس به موقعیت اولیه ی خود باز گردید و این حرکت را ۴تا ۸ بار انجام دهید.

خم شدن به طرف جلو

 ازدواج و خانواده
<>
ورزش پس از سزارین خم شدن به جلو

بایستید و پاهای خود را ۳ تا ۴ فوت از هم فاصله بدهید. دست خود را بر روی مفصل ران خود قرار دهید، سپس بازوهای خودتان را در امتداد سرتان بکشید؛ تقریبا تا زاویه ی ۹۰ درجه به جلو خم شوید وسعی کنید کمر خود را صاف نگه دارید. این حرکت را ۴ تا ۸ بارتکرار کنید.

در مقالات بعدی به موضوع مراقبت های پس از سزارین ، لاغری پس از سزارین و اطلاعات کامل در مورد سزارین خواهیم پرداخت.

کاربران زیادی در مورد علت بزرگ شدن شکم بعد از سزارین و اینکه زمان شروع ورزش بعد از سزارین کی باشد سئوال پرسیده انده که در مقاله جداگانه ای به این پرسش ها پاسخ خواهیم داد. و خواهیم گفت که دراز و نشست بعد از سزارین برای شما خطر دارد یا نه و اینکه بدنسازی بعد از سزارین انجام شود بشود یا نه، پاسخ به تمام این پرسش ها در مقاله بعدی

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف