آکاایران: زایمان بی درد با اپیدورال یکی از روش های زایمان است. بسیاری از زنان باردار اپیدورال را برای کاهش درد زایمان انتخاب می کنند. آگاهی از این که اپیدورال چگونه باعث کاهش درد زایمان می شود، بسیار اهمیت دارد.

<>

برای آشنایی با اپیدورال این مقاله از سلامت دات لایف را بخوانید.

اپیدورال احتمالا مؤثرترین روش برخورد با درد ناشی از انقباضات زایمان می باشد. راه کار اپیدورال ، این است که متخصص بیهوشی یک کاتتر را در پایین ستون فقرات شخص وارد می کند و به طور مداوم دارو به درون فضای نخاعی تزریق می شود. این عمل منجر به بی حسی کامل شخص از کمر به پایین و آرامش او در هنگام زایمان می باشد. اثرات و عوارض جانبی اپیدورال بسیار اندک است. تنها بعضی از افراد بعد از تزریق اپیدورال، احساس کسلی ، ضعف و بی حالی دارند اما به طور معمول این روش بسیار امن است و به شخص اجازه می دهد که در طول زایمان استراحت کند تا تمام انرژی خود را برای مرحله ی فشار ذخیره کند. یکی از عوارض اپیدورال ، سردرد است که البته به ندرت این اتفاق می افتد.

دکتر زمانی پزشک بیهوشی و درد اضافه می کند :

در حالی که بسیاری از زنان زایمان فاقد درد را ترجیح می دهند، اپیدورال هیچ ضرری را در بدن شخص به وجود نمی آورد. بنابراین بهتر است فاقد توجه به عوارض ، تصمیم خود را برای استفاده از زایمان بی درد با اپیدورال بگیرید و به پزشک خود اعتماد کنید.

برای کسب اطلاعات بیش تر شما می توانید داستانی که مربوط به زایمان طبیعی بی درد با اپیدورال در مقایسه با زایمان طبیعی فاقد دارو را مطالعه کنید.

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف