آکاایران: شیمی درمانی در دوران حاملگی

بارداری و نوزاد, روی خط خبرگزاری ها

خانم های باردار نیز در صورت ابتلا به سرطان می توانند تحت شیمی درمانی قرا بگیرند و این امر موجب م یشود نوزادی سالم و فاقد هیچ بیماری به دنیا بیاورند اکثر این خانم ها به خاطر نوزادشان از شیمی درمانی باز می زنند که این به ضرر هردوی آنها تمام خواهد شد

کارشناسان بر اساس یک تحقیق بسیار منحصر به فرد و تحول آمیز در دنیای پزشکی دریافته اند درمان سرطان در زنان باردار هیچ آسیبی به جنین نمی زند.
گفتنی است، کارشناسان این نتایج را با مشاهده پارامترهای سلامت، رشد ذهنی و جسمی 129کودک به دنیا آمده در طول 3 سال پس از تولد از مادران مبتلا به سرطان که در طول بارداری شیمی درمانی می کرده اند بدست آورده اند.
بررسی ها نشان می دهد بر اساس این تحقیقات برخی درمان ها مخصوص مقابله با سرطان در حین بارداری می تواند سبب ادامه یافتن بارداری و به دنیا آمدن نوزاد سالم شود.
کارشناسان در یک تحقیق همسو دریافته اند یکی از مشکلات اصلی زنان باردار مبتلا به سرطان به دنیا آوردن نوزاد نارس است که این مسئله چه در مادرانی که شیمی درمانی انجام نداده اند بطور یکسان مشاهده می شود.
این نتایج حاصل تحقیقات پروفسور فردریک amant است که نتایج اولیه مطالعه خود را در کنگره سرطان اروپا که در وین برگزار شده ارائه کرده است.
بر اساس نتایج زنان مبتلا به انواع سرطان نباید به خاطر ترس و یا انجام درمان ها را به پس از زایمان بسپارند.
این یافته ها همچنین دریافته اند انجام شیمی درمانی، پرتودرمانی و نیز انجام اعمال جراحی هیچ اثر نامطلوبی بر رشد ذهنی و جسمی نوزادان مبتلا به سرطان نمی گذارد و والدین نباید از انجام معالجت سرطان در فرزندان خردسال خود واهمه دارا باشند.
کارشناسان اما هشدار می دهند زنان باردار مبتلا به سرطان به شدت در معرض بدنیا آوردن نوزاد نارس قرار دارند.
کارشناسان شایع ترین سرطان ها را در زنان باردار را سرطان سینه، سرطان لوسمی و سرطان لنفوم می دانند.
باشگاه خبرنگاران جوان

.

منبع :