آکاایران: نکات بارداری > ورزش در دوره بارداری > بعضی از خانم ها خیال می کنند بارداری مساوی است با استراحت مطلق و 9 ماه خوردن و خوابیدن؛ در صورتی که اصلا این طور نیست. یک خانم باردار اگر بخواهد سلامت خودش و جنینش را حفظ کند و بعد از 9 ماه یک نوزاد سالم را در شرایطی طبیعی به دنیا بیاورد، باید حتما از ماه اول تا آخر بارداری اش ورزش کند؛ البته گاهی کمتر و گاهی بیشتر، مگر اینکه از نظر طبی، منعی برای این کار وجود داشته باشد. البته حرکت های ورزشی در 3 ماهه اول، دوم و سوم بارداری با هم متفاوتند و انجام حرکت هایی که برای ماه های اول بارداری به افراد توصیه می شود، ممکن است در ماه های آخر برای جنین خطراتی را به همراه داشته باشد. پس اگر در 3 ماهه اول بارداری هستید، این حرکت های ورزشی را خوب به خاطر بسپارید و آنها را با دقت انجام دهید.

آکاایران: ورزش دردوران بارداری

>>>>>  حرکت اول: کف دست ها و یک زانوی خود را روی تشک قرار دهید؛ به طوری که کمرتان کاملا صاف باشد. پای دیگرتان را به صورت مایل روی تشک بگذارید؛ به صورتی که پنجه پایتان روی تشک قرار بگیرد. حالا پنجه پایتان را از روی تشک بالا ببرید؛طوری که پا و کمرتان در یک راستا قرار دارا باشند. 5 ثانیه در این حالت بمانید و حرکت را با پای دیگرتان تکرار کنید. این حرکت را با روزی 5 بار شروع کنید و کم کم به 20 بار در روز برسانید.
>>>>>حرکت دوم: به پهلوی چپ دراز بکشید. آرنج و کف دست چپتان را روی تشک بگذارید و پای چپ خود را کاملا صاف روی تشک قرار دهید. حالا کف دست راستتان را هم روی تشک بگذارید و کف پای راست خود را جلوی ران پای چپتان روی تشک قرار دهید. 8 تا 10 ثانیه در این حالت بمانید و بعد به پهلوی راستتان دراز بکشید و همین کارها را تکرار کنید. این حرکت را هم از روزی 5 بار شروع کنید و کم کم به 20 بار در روز برسانید.
>>>>>حرکت سوم: به پهلوی چپ دراز بکشید و کف دست چپتان را زیر سر خود قرار دهید. کف دست راستتان را روی تشک و درست مقابل شکمتان بگذارید. زانوی چپتان را به عقب خم کنید و پای راست خود را به صورت کاملا صاف و کشیده روی پای چپ بگذارید. حالا کمی پای راستتان را بالا بیاورید و 5 ثانیه در همین حالت بمانید. حرکت را با پای مقابل تان هم تکرار کنید و 5 تا 10 بار در روز این کار را انجام دهید.
>>>>>حرکت چهارم: سرپا بایستید و پاهایتان را به عرض شانه هایتان از هم باز کنید. انگشت های هر دو دست خود را در هم قفل کنید و کف دست هایتان را کاملا به هم بچسبانید. حالا دست های در هم گره خورده تان را مقابل قفسه سینه خود قرار دهید و تا جایی که زور دارید، آنها را به هم فشار دهید. تا 5 بشمارید و 2 ثانیه استراحت کرده و دوباره حرکت را تکرار کنید. شما می توانید 10 بار در روز این کار را انجام دهید و به مرور به 20 بار هم برسانید.
>>>>>حرکت پنجم : این حرکت شامل 3 بخش مختلف است که هر 3 به صورت نشسته انجام می شوند. برای انجام دادن بخش اول این حرکت باید بنشینید و کف پاهایتان را به هم بچسبانید. حالا دست هایتان را به صورت کاملا صاف و مستقیم نگه دارید؛ به طوری که پشت دست هایتان رو به بالا باشد. 5 ثانیه در این حالت بمانید و بعد بخش دوم را شروع کنید. برای انجام دادن بخش دوم این حرکت کافی است در همین حالتی که هستید کمی کمرتان را به سمت عقب متمایل کنید و 5 ثانیه هم در این حالت باقی بمانید. حالا پس از 2 ثانیه استراحت می توانید بخش سوم را شروع کنید. برای این کار باید در همان حالت نشسته، کف پاهایتان را به هم بچسبانید و کف هر دست خود را روی شانه مقابل تان قرار دهید و سرتان را کمی به جلو خم کنید. 5 ثانیه هم در این حالت بمانید و حرکت را از 5 بار در روز شروع کنید و به 20 بار برسانید. راستی، حواستان باشد که این حرکت را به هیچ وجه در 3 ماهه سوم بارداری تان انجام ندهید!
>>>>>حرکت ششم: سرپا بایستید و پاهایتان را کمی بیشتر از عرض شانه هایتان باز کنید و دست های خود را در راستای بدن و در کنار پهلوهایتان قرار دهید. حالا خیلی آهسته زانوهایتان را خم کنید و حالت نیمه نشسته به خود بگیرید. 8 ثانیه در این حالت بمانید و پس از 2 ثانیه استراحت، دوباره حرکت را تکرار کنید. این حرکت هم باید از روزی 5 بار شروع شود و به روزی 20 مرتبه برسد.
>>>>>حرکت هفتم : به پشت دراز بکشید و زانوهایتان را خم کنید و کف هر 2 پایتان را روی تشک قرار دهید. حالا دست هایتان را به صورت کاملا کشیده، موازی ران پایتان بالا بگیرید و شانه هایتان را از تشک جدا کنید. سعی کنید که 5 ثانیه در این حالت بمانید و نفس عمیق هم بکشید. روزی 10 بار این حرکت را انجام دهید. انجام دادن این حرکت ورزشی هم مانند حرکت پنجم، بعد از 3 ماهه اول بارداری به هیچ وجه توصیه نمی شود.
مطالب مرتبط با ورزش در دوران حاملگی :
ماه سوم بارداری شوهر چه نقشی دارد ؟
ترس از دوران حساس بارداری اش ورزش را کنار گذاشته... ورزشی کند برای این کار بهتر است یک روز در... هفته هر دو با هم ساعتی را به ورزش مشغول...
کد خبر: ۵۰۹۴   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۲۶

همه چیز در مورد درد پا در بارداری
انجام حرکات ورزشی و استراحت کافی عادت دهند این دو... نشان می دهد زنانی که پیش از بارداری ورزش روزمره... ناشی از عضلات پا به جز پیاده روی ورزش های... شما از آن دسته از زنانی نیستید که اهل ورزش...
کد خبر: ۴۹۲۹   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۲۱

کاهش درد زایمان با تکنیک های نوین
جسمی و روحی خود به ورزش پرداخته و یوگا یکی... از ورزش هایی است که همواره توصیه می شود اما... شود انجام این ورزش های پیش از زایمان می تواند...
کد خبر: ۴۸۶۹   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۱۷

تغییرات پوست بدن در دوران بارداری
شوید به گفته کارشناسان باید ورزش کرده و از لوسیونهای...
کد خبر: ۴۴۸۵   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۰۶

فواید ورزش در دوران بارداری
اخبار روز دوره بارداری در خصوص ورزش کردن در دوران...
در خصوص ورزش کردن در دوران باداری بیشتر روزهای هفته... نشان ندهند گذشته از آنکه ورزش کردن در دوران بارداری... هفته و به مدت 20 دقیقه ورزش های قلبی و... کردند آنها دریافتند نوزادانی که از مادران ورزشکار متولد شدند...
کد خبر: ۴۴۶۳   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۰۵


,ورزش بارداری pdf,ورزش بارداری شرق تهران,ورزش بارداری دانلود,ورزش ,ورزش و بارداری,کلاس ورزش بارداری,ورزش دردوران بارداری

.

منبع :