bxs1

این نکته مهم است که خوردن مقدار کم از هر ماده غذایی بهتر از نخوردن آن است، زیرا جنین شما، روز به روز رشد می کند، و در نتیجه، تغذیه مناسب در دوران بارداری برای سلامتی خودتان و جنینتان حیاتی است. بسیاری از زنان، غذاهای ساده مبتنی بر کربوهیدرات ها را که هضم آن ها آسان تر است را انتخاب می کنند و به خوردن موادی مانند نان برشته، کلوچه، برنج و پاستا رغبت نشان نمی دهند. این در حالی است که اگر زنان در دوران بارداری تحمل هضم برخی از مواد معدنی مفید مانند نان را دارا باشند، انرژی بدن خود را حفظ کرده و برخی از ویتامین های گروه B را نیز به دست خواهند آورد.
همچنین خوردن غذاهای کم حجم، اما در فواصل زمانی منظم می تواند برای مقابله با حالت تهوع بارداری در اول صبح به شما کمک کند، اما به یاد داشته باشید که شیرینی ها، غذاهای تند، ترشی ها، غذاهای سرخ شده و غذاهای چرب ممکن است همه چیز را بد تر کند و حتی معده شما را به هم بریزد.
روز خود را با خوردن چیزهای ساده، مانند نان تست آغاز کنید، تا مشکلات معده شما حل شده و تا حدودی از حالت تهوع بارداری که صبح ها به سراغ شما می آید جلوگیری شود. نوشیدن جرعه های کوچک آب در فواصل زمانی منظم نیز برای جلوگیری از تهوع در دوران بارداری شما مفید خواهد بود. برخی از زنان غذاهای سرد را آسان ترین راه برای مقابله با این حالت ذکر کرده اند، زیرا اکثر مادران در دوران بارداری، تمایلی به بوی بعضی غذاها ندارند و برای همین به شدت از غذاهای گرم دوری می کنند ، تا کمتر دچار حالت تهوع بارداری شوند.

آکاایران: چگونه از حالت تهوع صبحگاهی در دوران بارداری راحت شوم؟

bxs2

شواهدی وجود دارد که مصرف مکمل زنجبیل ممکن است سبب کاهش حالت تهوع بارداری در مادران شود.
اگر شما تصمیم به استفاده از زنجبیل برای درمان حالت تهوع بارداری خود گرفته باشید، مطمئن شوید که این مکمل را از یک محل معتبر، مانند داروخانه یا یک سوپرمارکت خوب و استاندارد تهیه کرده اید. لطفا موضوع را با داروساز یا پزشک خود در میان بگذارید، زیرا زنجبیل همیشه یک مکمل مناسب برای همه نیست.
چای زنجبیل یکی دیگر از گزینه های درمان حالت تهوع بارداری است، اما مانند تمام چای های گیاهی بهتر است آن را در حد اعتدال بنوشید، نباید چای زنجبیل را بیش از چهار فنجان در روز مصرف کنید، حتی اگر شما ببینید که مصرف زیاد آن، علائم ویار شما را کم می کند.
ژن ها و رشد جنین شما مرتبط با رفتارهای مادران در روزهای اول بارداری است، دانشمندان کشف کرده اند که از اوایل دوران حاملگی، ژن یک جنین را می توان به گونه ای "برنامه ریزی" کرد و رفتار بدن او را با روش های مختلفی تغییر داد، به طوری که خطر ابتلا به بیماری های مزمن از جمله بیماری قلبی، آلرژی ها، چاقی، دیابت و بیماری های روانی را در آینده کاهش داد. این روش به عنوان برنامه نویسی تغذیه اوایل زندگی و یا ENP شناخته شده است. بنابراین، در برخی موارد لازم ایت شما به عنوان یک مادر، برای حفظ سلامتی فرزند خود، بیماری ها و حالت تهوع بارداری را فاقد مصرف دارو و برخی مواد غذایی تحمل کنید.

bxs3

هنگامی که شما مدتی فاقد غذا خوردن باشید و معده شما خالی شود، اسید معده چیزی برای هضم کردن نداشته و این می تواند ویار صبحگاهی را در شما بدتر کند.
داشتن یک وعده ی غذای سبک قبل از خواب، می تواند خالی بودن معده شما را در طول زمان خواب به حداقل رساند و به راحت شدن معده شما در هنگام صبح کمک خواهد کرد. غذاهای غنی از پروتئین و کربوهیدرات های پیچیده، مانند یک موز و ماست و یا برخی از پنیرها و تعداد انگشت شماری از میوه های خشک شده از جمله غذاهای سبک مناسبی برای وعده های قبل از خواب مادران در دوران بارداری است. ایده خوب دیگر برای جلوگیرس از حالت تهوع بارداری ، یک جعبه شیرینی کراکر یا مانند آجیل، روی میز کنار تخت است که اندک اندک خورده شود.
بنابراین، این یک ایده خوب برای کمک به مبارزه با علائم و نشانه های بیماری صبحگاهی، داشتن میان وعده در طول روز است، که به دفع هر گونه احساس تهوع کمک خواهد کرد. مطمئن باشید، بیماری صبحگاهی پس از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت.

.

منبع : mamanam.com