آکاایران: مصرف روزانه آسپرین میتواند احتمال بارداری را افزایش دهد

آکاایران: محققان و پژوهشگران دریافته اند که مصرف روزانه آسپرین با دوز پایین احتمال باروری در بانوانی که قبلا دچار سقط جنین شده اند به میزان ۱۷ درصد افزایش می دهد. مصرف روزانه آسپرین میتواند احتمال بارداری را افزایش دهد ، اکنون تحقیقات و مطالعات نوین نشان می دهد که افزایش احتمال باروری میتواند به فهرست رو به رشد مربوط به فوائدی که مصرف آسپرین معمولی میتواند به همراه داشته باشد اضافه گردد .

بررسی ها و مطالعات نوین در خصوص ۱۲۲۸ خانم در سنین بین ۱۸ تا ۴۰ سال که در ۱۲ ماه گذشته دچار سقط جنین شده بودند ، انجام گرفت . تمام خانم ها دارای التهاب بدنی بودند . در این تحقیق ، بانوانی که روزانه به میزان ۸۱میلی گرم آسپرین مصرف کرده بودند در مقایسه با خانم هایی که روزانه از آسپرین استفاده نکرده بودند ، احتمال باروری در آنها به میزان ۱۷ درصد و همچنین احتمال داشتن زایمانی موفق به میزان ۲۰ درصد افزایش یافت . محققان اظهار می کنند که مصرف روزانه آسپرین التهاب بدنی را کاهش داده و محیط رحم را برای رشد و پروش نطفه ، ایمن تر می سازد .

براساس اظهارات پروفسور ریچارد پولسون ، پزشک زنان و زایمان و استاد دانشگاه کالیفورنیای جنوبی و همچنین طبق تحقیقات و مطالعات پیشین ، مصرف آسپرین ، شانس و احتمال باروری را از طریق افزایش جریان خون لگن خاصره و زخیم تر نمودن دیواره رحم افزایش داده و محیط رحم را برای رشد نطفه امن تر می سازد . براساس نتایج این تحقیقات و مطالعات پیشین ، پروفسور پولسون معتقد است هر خانمی که سعی دارد صاحب فرزندی شود ، بویژه بانوانی که تحت درمان برای باروری قرار دارند باید جهت افزایش احتمال باروری خود ، روزانه آسپرین با دوز پایین مصرف نمایند ، البته به جز در مواردی که آنان دچار بیماری های گوارشی بوده و یا نسبت به مصرف آسپرین حساسیت دارا باشند .

هفت گنج

.

منبع : 7ganj.org