آکاایران: این 8کالای بچه گانه را در هنگام خرید سیسمونی تهیه نکنید!

 همراهان عزیز میهن تازدرسته که با تولد بچه به کالاها و محصولات زیادی نیاز پیدا می کنیم اما برخی از وسایل هستند که خیلی مورد نیاز بچه نمی باشند و استفاده چندانی ندارند.

برخی فقط زمان بسیار کوتاهی کاربرد دارند. برخی هم همیشه گوشه ای می مانند و هیچ وقت استفاده نمی شوند.

بهتره هنگام خریدسیسمونی به این موضوع دقت کنیم و فقط وسایل کاربردی که برای کودک ضرر ندارند و ایمنی و سلامت او را به خطر نمی اندازند خریداری کنیم.

برای آشنایی با چند نمونه از محصولاتی که خریدش برای بچه بی فایده یا حتی مضره با مادر این مقاله از سایت میهن تاز همراه شوید.

۱.پودر بچه:

پودر بچه، یکی از محصولات غیرکاربردی است که در خرید سیسمونی تهیه می شود.قبلا از پودر بچه برای برطرف کردن عرق سوز و راش های پوستی بچه ها استفاده می شده است

اما الان از پمادهای مخصوص استفاده می شود. هرچند پودر بچه بوی خیلی خوبی دارداما پودر تالک موجود در آن اگر استنشاق شود می تواند برای بچه ضرر داشته باشد.

۲.روروک:

یکی از محصولاتی است که برای بچه خریداری می شود اما استفاده از آن توصیه نمی شود.روروک یکی از وسایلی است که نقش عمده ای در بسیاری از حوادث کودکان دارد. بررسی ها نشان دادهروروک رشد حرکتی کودک را به تاخیر می اندازد.

همچنین روروک امکان دسترسی کودکبه مناطق و وسایل خطرناک را فراهم می کند و او را در معرض خطر سقوط، سوختگی و مسمومیت،برق گرفتگی و خفگی قرار می دهد.  

در برخی کشورها استفاده و فروش روروک ممنوع است و برای فروشندگان جریمه در نظرگرفته شده است.

bxs1

۳.دستگاه تصفیه هوا:

یکی دیگر از محصولاتی که برای تمیز نگه داشتن هوایاتاق کودکخریداری می شود دستگاه تصفیه هواست.در حالی که این دستگاه ها آنقدر که تصور می شود در تمیز نگه داشتن هوا تاثیر ندارد.

جاروبرقی و گردگیری منظم اتاق کودک در از بین بردن گرد و غبار و آلودگی ها تاثیر بیشتری دارد.

میهن تاز

.

منبع : mihantaz.com